Експерт з Нідерландів запропонував варіанти реконструкції дубенських очисних

У Дубні підвели підсумки роботи іноземного експерта
Минулого тижня протягом 4 днів у Дубні з робочим візитом перебував експерт в сфері очистки стічних вод з Нідерландів Ерік Еггерс. Його візит відбувся на волонтерських засадах в рамках програми «Досвідчені експерти з Нідерландів» (PUM). У п’ятницю, 2 грудня, іноземець зустрівся із міським головою, його заступниками, науковцями Київського політехнічного інституту, працівниками управління ЖКГ. На зустріч також запросили представників місцевих ЗМІ.

Спершу Ерік Еггерс відзначив дружність та гостинність українців, зокрема дубенчан, але й помітив, що люди перебувають під тиском, не посміхаються на вулиці, що швидше всього, пов’язано із подіями на Сході. Експерт зазначає, що у Голландії вражені Євромайданом та прогнозує, що через 10-15 років Україна увійде до складу ЄС.
Іноземець розповідає, що за короткий час перебування у Дубні не охопив всю картину щодо очисних споруд та не вирішив проблему, але зробив певні напрацювання. Ерік Еггерс вважає, що дубенські очисні – перенавантажені та стоки від 37 тисяч населення і промисловості на них – це забагато.

Після відвідин дубенських очисних, головної насосної станції, станції, де постачають воду, ПАТ «Дубномолоко», цукеркового підприємства експерт представив присутнім чотири варіанти (альтернативи) реконструкції очисних споруд. Критеріями для них обирав витрати, гнучкість, складність, місце, зацікавленість. Ерік Еггерс, як експерт в сфері очистки стічних вод, бачив такі ж системи очисних як в Дубні. Гіршу ситуацію з очисними іноземець зустрів в червні цього року в центрі хорватського міста, яке в 10 разів більше за Дубно. А така ж аераційна технологія використовувалась близько 30 років тому в його країні.
Іноземний експерт вважає, що досить гарну схему міських очисних запропонували науковці КПІ. Проте, схиляється, що найбільш ефективним варіантом із його запропонованих є модель, яка поєднує механічну, біологічну, хімічну очистку і знезараження стоків. Також Ерік Еггерс рекомендував владі міста співпрацювати із університетом, розрахувати концепцію, витрати та ризики кожної моделі.

На завершення учасники зустрічі подякували за роботу експерту з Нідерландів, науковцям, а також висловили сподівання на якісну реконструкцію міських очисних споруд. Чи допоможе досвід іноземного гостя, чи використають його – буде видно з часом. Але, мабуть, найголовніше у цій зустрічі те, шо у всіх учасників одна мета – аби каналізаційні стоки після проходження очисних споруд знову ставали придатними для життя та були чистими.

(16)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.