Дві сесії за один день – емоції чи недопрацювання

Як депутати Дубенської міськради двічі на день засідали
7 квітня православні люди відзначають свято Благовіщення. Та особливим воно видалось для депутатів Дубенської міської ради. Цього дня, чи не вперше, мабуть, їм довелось чотири рази слухати Гімн України та проводити два сесійних засіданнях. Як це сталось – читайте у публікації Інформаційного порталу м. Дубно.
Звернення до керівництва держави
У порядку денному 31-ї позачергової сесії було лише три питання, але їхній розгляд затягнувся на кілька годин. Так як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 28 березня затвердила за новою методологією розмір тарифів на послуги розподілу природного газу, тобто введення абонплати за газ, то міські обранці вирішили звернутись до керівництва держави щодо безпідставного встановлення тарифів. Ініціювала це звернення фракція «Батьківщина», але міський голова та депутати внесли ще деякі поправки.

«Вимагаємо від Президента України, Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністра України:
негайних дій на усунення протиправного підвищення цін та запровадження так званої «абонплати» для населення за користування газом, зокрема перевірки обґрунтованості введення «абонплати» за газ та її скасування;
проведення перевірки діяльності НКРЕКП, вирішення питання звільнення з займаних посад голови та членів комісії і подальшого розпуску НКРЕКП у повному складі як органу, який пішов на змову з олігархатом, а також початку кримінального розслідування проти керівництва НКРЕКП» – йдеться у зверненні.
Зміни до бюджету
Начальник фінансового управління Світлана Розмислович проінформувала про перевиконання бюджету за І квартал у сумі 3 млн. 429 тис. гривень та повідомила куди їх планують спрямувати.

Так як передбачались кошти на компенсацію пільгового проїзду учнів, то депутат Юрій Мельник довів до відома присутніх, що на весняних канікулах школярі їздили по 3 гривні, хоча й з перевізниками була погоджена пільгова вартість. А також поцікавився сумою передбаченою на скверики та запланованими роботами.
«Скверик на майдані Незалежності, де буде влаштований пам’ятник Борцям за волю та незалежність України, планується упорядкувати. Там треба влаштувати паркове освітлення. Згідно з проектом має бути встановлено 16 паркових світильників з підземними кабельними лініями електрозабезпечення. Також буде влаштовано 5 вуличних світильників, щоб підсилити освітлення самої площі перед пам’ятником. Крім того, 2 фокусуючих світильники на опорах – для освітлення пам’ятника і один такий світильник буде влаштований на тротуарному мощенні. Це один напрямок. Другий напрямок – привести у порядок підпірну стінку, відремонтувати той рваний камінь, який обсипався, перефарбувати, перештукатурити сходи. І третій напрямок – замінити лавки, які згнили і не відповідають сучасним вимогам. Другий скверик на вул. Шевченка – ремонт підпірних стінок, елементів мощення, влаштування декоративної огорожі, фарбування дерев’яних споруд, приведення їх у відповідність. Освітлення території буде запроваджено за рахунок вуличного» – розповів начальник управління житлово-комунального господарства Ілля Онисько.
З цього приводу Юрій Момотюк запитав чи готова проектно-кошторисна документація з пройденою експертизою. На що почув, що документи на стадії завершення. В цілому на ці сквери планували виділити 640 тисяч гривень, а потім вирішили 40 тисяч гривень надати духовому оркестру, тобто 600 тисяч.

Коли Галина Дучук повернулась до теми пільгової вартості проїзду для школярів влітку, то вирішили, що врахують пропозицію депутатського корпусу і попросять перевізників продовжити ціну в 1 гривню на оздоровчий період, тобто функціонування пришкільних таборів. Депутат Олександр Пастух порушив питання етики водіїв громадського транспорту та зазначив про необхідність введення додаткової штатної одиниці, яка фінансуватиметься міською радою, аби спілкуватись з перевізниками та доводити до їхнього відома інформацію, а також контролювати графік руху водіїв.
Юрій Мацишин нагадав про 25% від перевиконання бюджету, які мали б спрямовувати депутатам на виконання проблем на виборчих округах. А Олександр Пастух просив враховувати думку усіх депутатів, а не тільки голів фракцій і повідомляти про засідання комісій усіх обранців. Руслан Мосійчук при перевиконанні бюджету за півріччя пропонував 100% спрямувати на ремонт доріг, визначивши по одній найбільш кричущій вулиці на кожному окрузі обранця і шляхом лотереї почергово відремонтувати ці вулиці. Не витримав дискусії, а вірніше очікування дозволу для свого виступу Олег Швед, а тому вирішив здати картку. Через що міський голова заявив:
«Олег Іванович, ви ще працюєте на роботі».
Це викликало сміх у залі та думки про утиски депутатів. Схожий випадок стався із Галиною Дучук, яку Василь Антонюк особисто просив лишитись на сесії.
Після такого тривалого обговорення перейшли депутати до голосування. І тут, як-то кажуть, розпочалось найцікавіше. Окремі обранці пропонували перенести питання внесення змін до бюджету на наступну сесію, аби комісії розглянули кожну цифру, а тому не прийняли рішення. Коли вирішили повернутись до голосування по бюджету, «за» проголосувало лише 15. Оскільки процедурні питання вирішуються 1/3 від складу, то голосувати все ж таки довелось на цьому засіданні по кожній пропозиції окремо.
Чи то особисті емоції, чи то недопрацювання змусили депутатів розділитись на два табори. Ті, хто по ліву руку від міського голови були майже одностайними, крім Юрія Коханця та Андрія Пащука, та не підтримували пункти, що на їхню думку містили необґрунтовані цифри. Правий «табір» в основному підтримував всі позиції.

За погодженням міських обранців 128 300 гривень виділять на реабілітацію дітей-інвалідів у КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів» та КЗ «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» і 200 тис. гривень – на матеріальну підтримку малозабезпечених верств населення міста. Погодились депутати спрямувати 50 тис. гривень в КЗ «Дубенська центральна районна лікарня» для закупівлі антирабічної сироватки (проти сказу) і таку ж суму – для підтримки книговидання, щоправда з другої спроби.
Військово-патріотичне виховання обійшлось місту у 10 тисяч. А більше 88 тис. гривень передбачили на ремонт ліфтів у багатоповерхових будинках. Схвалили обранці виділення 1 мільйона для поточного ремонту доріг та 950 тисяч для капітального ремонту. А також прийняли депутати субвенцію з держбюджету на придбання ліків у сумі 465 тисяч.
Суперечливі пропозиції, на думку обранців, лишились без грошей, зокрема програма містобудівної документації, програма топографо-геодезичної діяльності, духовий оркестр, зубопротезування пільгових категорій. Крім цього, не виділили фінансів на реконструкцію будівлі клубу під центр дозвілля молоді (500 тисяч гривень) і компенсацію за проїзд учнів та інших пільгових категорій (більше 235 тисяч). Розбіжності у «таборах» викликало питання капремонту скверів і лише 14 депутатів підтримали проект. Відповідно, гроші також не виділили. Ті кошти по яких рішення не прийняли, а саме 2 892 289 гривень, вирішили направити в резервний фонд.
Друга позачергова сесія за день
Одноголосно прийняли депутати зміни до Програми економічного і соціального розвитку м. Дубно на 2017 рік. Під закриття сесії з’ясувалось, що Світлана Розмислович помилилась і не правильно підрахувала суму, яку направлять у резервний фонд. А тому через деякий час у залі відбулась 32 позачергова сесія. 23 міських обранці прийняли рішення про зменшення резервного фонду бюджету міста на 1050000 гривень та затвердження його в сумі 2083589 гривень.
Таким чином, позачергова 31 сесія Дубенської міської ради затягнулась та переросла у два засідання.

(51)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.