Дубенську реконструкцію-довгобуд за 10,5 млн. – нарешті відкрили

Депутат облради Богдан Файфура розповів чому так багато витратив грошей на реконструкцію будівлі під Центр дозвілля молоді м. Дубно
У день 26-тої річниці Незалежності України в Дубні відбулася історична подія – відкрили «Центр дозвілля молоді», який вже звикли називати просто «спортшкола». На урочистості з нагоди відкриття зібралося багато дубенчан: і учні спортивної школи, і тренери, і спортсмени-ветерани, і влада міста, і всі підрядники на чолі з генпідрядником  – депутатом облради Богданом Файфурою. Відкривав спортшколу міський голова Василь Антонюк. Але прибув і попередній голова міста Леонід Дудко, за часів якого власне і запланували саме на базі старої будівлі колишнього будинку офіцерів у «військовому містечку» облаштувати спортшколу.
Василь Антонюк не приховував радості, що цей момент настав – йому вдалося таки відкрити Центр дозвілля для дітей та молоді в Дубні. Адже в місті ніколи не було спеціально обладнаної повноцінної спортшколи. А тут нарешті завершили довгобуд (реконструкція тривала  понад 4 роки). І відтепер Центр дозвілля молоді слугуватиме для дубенських дітей та молоді як спортшкола.
Повертаючись в історію міста, згадуємо, що за радянських часів спортшкола була на базі приміщення костелу, а згодом в будівлі кінотеатру «Жовтень».  Церковна громада, як і належало, відстояла храм для богослужінь, а приміщення кінотеатру влада продала приватній особі (з тих пір спортшкола там знаходилася на правах орендарів). Коли ж власник знайшов клієнта на майно, спортшкола залишилася без приміщення.
Яких тільки митарств не пережило спортивне питання міста. Навіть гімнастка Ліля Підкопаєва побувала у Дубні  в 2011 році в якості «депутата без мандата» (в рамках телепроекту) і канал «1+1» розповів про відсутність спортшколи в Дубні на всю країну. Але питання так і не вирішувалося. Дубенчани гостро критикували владу за те, що вона так мало приділяє уваги спортивному розвитку дітей. Адже це – запорука здоров’я дітей.
Та врешті, ще за керування Л. Дудка, у власність міста вдалося отримати колишні будівлі власності Міністерства оборони під соціальні потреби, а одну – під спортшколу.
Окремої земельної ділянки під будівництво спортивної школи в місті чомусь не знайшлося і грошей на відповідний проект не передбачили, не запланували будівництва повноцінної будівлі. Вирішили скористатися тим, що віддало Міноборони під соцпроекти та облаштувати те, що можна було – Центр дозвілля молоді (для спортшколи, відповідно до норм, – приміщення замале).
Один голова почав, а другому довелося довершувати розпочате. Епопея будівництва центру дозвілля розпочалася ще у 2013 році зі стартовою вартістю  – 5, 8 млн. грн. і 10, 5 млн. грн. знадобилося, щоб обладнати старе – на нове і зробити з нього зали, роздягальні, вбиральні, підсобні приміщення тощо.
Багато, звичайно ж, за роки реконструкції було всіляких тем до обговорень. Багато разів генпідрядник, депутат облради Богдан Файфура обіцяв, що справа вже на фініші. Це, до слова, було одним із пунктів його виборчої кампанії (балотувався у депутати ВРУ у 2014). Але натомість два роки об’єкт був «заморожений». То грошей не було, то область не освоїла, то тендер в області переграли і того ж підрядника обрали…
Врешті-решт міська влада Дубна прийняла рішення: взяти фінансування і контроль під свою відповідальність. І те, що обіцяла облрада зробити за кошти держави та обласного бюджету, завершили таки за кошти з міського бюджету Дубна. Щоправда  ще 1 млн. з бюджету України таки виклопотали на фінішній прямій. До слова, стільки ж треба для того, щоб обладнати все як належить та закупити інвентар.
Загалом частка платників податків міста – левова частка (понад 4 млн.). І це ще не кінець. Бо поки що у Центрі дозвілля – голі стіни та декілька м’ячів, подарованих гостями та владою з нагоди відкриття.
Міський голова під час відкриття розповів, що все-таки будівлю добудують для того, щоб розширити можливості та запровадити у місті більше видів спорту і таки перейменують «Центр дозвілля для дітей та молоді» на «Дитячо-юнацьку спортивну школу». Бо, що й не кажи, а будівля для спортшколи має бути більшою. Вже нині над цим працюють проектанти. Василь Антонюк розповів, що для добудови ще однієї зали, а саме для занять важкою атлетикою, знайшовся навіть спонсор (власник «Епіцентру»).
Голова міста також розповів, що й художня гімнастика (тренери-приватники орендують спортзал у приміщенні ЗОШ №1) буде тепер при Центрі дозвілля. І що все-таки закладу дадуть можливість заробляти.
Директор Дубенської дитячо-юнацької спортивної школи Василь Лозанюк каже, що  після того як спортшколу «виселили» з приміщення старого кінотеатру «Жовтень», спортивні секції працювали при школах. А сьогодні завдяки відкриттю Центру дозвілля  знову все буде в комплексі. Але зауважив також, що треба розширятися. А щоб збільшити кількість тренерів і видів спорту – потрібне фінансування.  Наразі є 12 тренерів і шість видів сорту, займається в межах 200-т дітей.
Генпідрядник Богдан Файфура під час коментування перед журналістами висловив вдоволення, що нарешті здав цей об’єкт, який був для нього джерелом подразнення і на політичному просторі, і в бізнесі. Каже, що багато натерпівся через центр дозвілля, і навіть поніс економічні збитки, бо до 2014 року ІБК «Дедал» працювали в кредит для Дубна  і вклали 4 власних мільйони, які вдалося отримати аж через 1,5 роки. Дорожчання об’єкту (від 5,8 до 10, 5 млн.) пояснює тим, що була інфляція і що це закономірно, що перегравали тендер у зв’язку зі дорожчанням (дешевшала гривня). Також пояснює й те, що йому довелося буквально стягувати стіни старої будівлі, багато вкладати, щоб все довести до ладу. Права сторона будівлі взагалі розбиралася і перекладалася заново. Будівля підтоплювалося. Було багато проблем. Але запевнив, що зробили все добре і, що діти будуть в безпеці. Сказав, що навіть освітлення у Центрі – енергозберігаюче.
Також Богдан Файфура представникам ЗМІ поскаржився, що з ним до кінця не розрахувалися. Василь Антонюк з цього приводу пояснив, що грошей підрядник від обласного управління капітального будівництва (виконавця) не отримав до кінця, бо акти виконаних робіт, які підрядник здав в УКБ – не підписують. А без цього й з дубенського бюджету (міська рада – замовник) грошей перечислити неможливо.
Відповідаючи на запитання журналістів, Богдан Файфура розповів, що термін експлуатації будівлі після реконструкції – в середньому  25 років. Також запевнив, що все робили на совість, діти будуть в безпеці і що технічний нагляд здійснював обласний департамент будівництва, а авторський – розробник проекту.
Зауважимо, що дубенчанами були відмічені «халтурні» роботи під час здійснення реконструкції. Наприклад, дашок, оброслий мохом та зіллям без укріплення – зашивали вагонкою. Інформаційний портал м. Дубно днями цікавився у міського голови Василя Антонюка (контроль мали б здійснювати на рівні місцевого самоврядування) обставинами цієї справи. Мер міста запевнив, що особисто змусив підрядника переробити дашок як належить. Будемо сподіватися, що підрядник – таки добросовісний. Бо ж недарма під час офіційного відкриття Центру дозвілля міський голова вручав всім підрядникам і субпідрядникам – подяки?
Також поговорили міські журналісти з Богданом Файфурою і про коштовність об’єкту. Адже, що не кажи, 10, 5 млн. – чималі кошти витрачені на реконструкцію старої будівлі. Підрядник розповів, що за сучасними технологіями спорткомплекси зводяться з  металевих конструкцій та обшиваються сендвіч панелями, без зайвих шпаклювань та фасадних робіт. А в дубенському випадку мали  майже зруйновану стару радянську будівлю, збудовану методом стройбату, оббиту штукатурку і що все це треба було довести до ладу. Богдан Файфура навів приклад, що три роки тому в Київській області будував з нуля каток площею 3900 метрів квадратних, вартість якого – 19 млн. грн. Зауважив, що 1 квадратний метр будівництва завжди дорожче, аніж – реконструкції.

Попри все, історичний момент у Дубні таки відбувся і діти вже мають, де займатися спортом. Головне – що все в комплексі та комфортно.
Міський  голова Василь Антонюк розповів, що обладнають тут поруч велодоріжку. Поділився наміром відродити у місті велоспорт і взагалі пообіцяв, що більше уваги приділятиме питанню розвитку спорту в місті. На завершення в спілкуванні з журналістами поділився думками, що в Центрі мають займатися і дорослі. Сказав, що і працівників міськради варто оздоровлювати спортом. Для чоловіків – футбол, а для жінок – гімнастика. І тут же запропонував журналістам організувати на базі Центру дозвілля молоді матч (футбольний, а чи волейбольний) – «журналісти проти міськради».
На відкриття Центру дозвілля зійшлося доволі багато дубенчан. Прибули і гості. Побував на історичній події у Дубні і семикратний чемпіон світу з веслування на байдарках та каное Юрій Гурін. Журналісти поцікавилися у чемпіона-спортсмена його думкою про новий спортивний заклад у Дубні.
«Я радий бути в гостях в Дубні. Тут у мене багато друзів, знайомих, колег по спорту. Я з міста Березне. Там, до прикладу, все в комплексі: і басейн, і веслувальна база, і спортшкола, і стадіон – все в одному місці. Але там вже треба робити капремонт.  У вас тут все нове. Радий, що у вашому місті відкрився такий заклад. Але вважаю, що на таке місто, як Дубно такого типу заклади мають бути в кожному мікрорайоні, щоб дітям було зручно добиратися. Тут треба розширятися. Добудовувати є куди. Треба, щоб були не лише зали, а більше приміщень для занять: для більшої кількості дітей та більшої кількості видів спорту. Це дуже гарно, що в Дубні відкрився центр дозвілля молоді. Приємно бачити усмішки дітей  і задоволених батьків» – поділився думками Юрій Гурін та побажав дубенчанам наснаги у спортивній справі та доброго здоров’я.
Вже в середині вересня у Центрі дозвілля молоді м. Дубно розпочнуться перші заняття.










(838)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.