Дубенські пенсіонери пригрозили меру міста, що заберуть службовий автомобіль

Під час виконкому пенсіонери  нагадали меру міста, що він теж пенсіонер і пригрозили, що відберуть службовий автомобіль
Дубенські пенсіонери бойкотують. Після чергового підняття тарифу за проїзд у міському громадському транспорті, для пасажирів з пенсійними посвідченнями проїзд тепер вартує – дві гривні з 9.00 до 16.00, а далі розраховуються по повній – по 4 грн.
Але пільгова ціна лише з 9.00 до 16.00 – не влаштовує частину пенсіонерів Дубна. Тож вони прийшли на засідання чергового виконкому Дубенської міськради, щоб висловити свій протест та вимагати єдиний тариф для власників пенсійних – 2 гривні протягом цілого дня. Окрім економічної складової, серед аргументів прозвучали нарікання, що у громадському транспорті брудно, подекуди навіть дірки у стелі, через які капотить на голови пасажирів дощ… .
Перевізники, присутні на засіданні, запевнили, що частина транспортних засобів – після капремонту, тож такого й бути не може.
Пенсіонери-активісти закликали міського голову дослухатися до них і віднестися з розумінням. Нагадали Василю Антонюку, що  віддали за нього свої голоси тільки тому, що він також пенсіонер, що і йому згодом доведеться користуватися громадським транспортом. Однією з вимог було: змінити перевізників-підприємців та привести у місто інших, наприклад з Луцька чи з Рівного. Пенсіонерки висловили припущення, що інші перевізники погодяться їх возити дешевше або безкоштовно та надаватимуть послуги – якісно.
Міський голова зазначив, що йому також набридли всі ці перипетії та висловив підтримку щодо ініціативи активістів створити асоціацію пенсіонерів. Пільговики розповіли навіть про намір взяти на себе ініціативу укладення договору з перевізниками з інших міст.
На завершення пенсіонери-активісти ще раз наголосили міському голові, що вони віддали за нього свої голоси і пригрозили жартома, що заберуть службовий транспорт, якщо тариф за проїзд не буде становити для власників пенсійних посвідчень – 2 гривні протягом усього дня. На цій ноті і розійшлися.
Серед членів виконкому міськради, які не так давно затвердили нові тарифи на проїзд у громадському транспорті, були намагання роз’яснити поважним дубенчанам, що підприємці-перевізники теж повинні заробляти і мати кошти на ремонт тих же автобусів тощо і що останнє рішення про підвищення тарифів, в тому числі і для пенсіонерів, було економічно обґрунтованим та доцільним.
Перевізники-підприємці для Інформаційного проталу м. Дубно прокоментували:
– Держава  не компенсовує нам перевезення пільговиків. Майже 40% пасажиропотоку ми перевозимо за свій рахунок. Їздять безкоштовно без часових обмежень:  інваліди війни I, II, III груп;  інваліди I, II груп та особи, що супроводжують інваліда I групи; діти-інваліди та особи, що супроводжують дітей-інвалідів; діти з багатодітних сімей; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; учасники бойових дій; учасники АТО; члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО; ліквідатори аварії на ЧАЕС І та II категорій;  реабілітовані жертви політичних репресій, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами). За перевезення пільговиків з держбюджету мали забезпечити компенсацію. Але маємо те, що є. Багато змін відбулося в каїні: збільшилася мінімальна зарплатня, зросли податки і ціни на все. Починаючи з січня 2017 р ми працювали подекуди в збиток. Тому фахівцями міськради були проведені підрахунки та економічне обґрунтування підвищення тарифу.  Таким чином на виконкомі в червні місяці 2017 року було прийняте рішення про підвищення платні за проїзд у транспорті до 4 грн. Щодо пільг для пенсіонерів, то вирішили, що проїзд для них  буде платним, щоб дубенські школярі не розраховувалися за проїзд  по повній  – 3,25 грн (75% від базового згідно з законодавством в період навчання), а протягом цілого року платили  – 2 грн. Було прийняте рішення що для пенсіонерів проїзд становитиме 2 гривні з 9.00 до 16.00, а решта часу – 100% вартості (бо частина пенсіонерів – працюючі).  Було б несправедливо, якби учні (які нічого не заробляють) сплачували за проїзд як дорослі.

(950)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.