Дубенська прокуратура повернула державі землі і виявила корупціонерів серед службовців

Керівник місцевої прокуратури запросив на зустріч журналістів, щоб прозвітувати
Цими днями керівник Дубенської прокуратури Василь Мартинюк прозвітував про роботу установи за перше півріччя поточного року, що розгортає свою діяльність на території Млинівщини, Радивилівщини, Демидівщини та звичайно ж Дубенщини. Як зазначив на початку зустрічі Василь Петрович, не дивлячись на реформування та зміни в повноваженнях, прокуратура – в бойовій готовності і постійно приділяє посилену увагу зміцненню правового порядку у державі з метою недопущення фактів неправомірних посягань на закріплені Конституцією України суспільний та державний лад, інтереси держави, права та свободи людини та громадянина.
За позовними заявами Дубенської місцевої прокуратури в провадженні суддів перебуває 17 справ на суму 459 тис. грн. З початку звітного року судами відкрито провадження у справах за позовами прокурорів на суму 22,623 млн. грн. (15 позовів), з яких задоволено 5 позовів на суму 22,449 млн. грн., на противагу 19 позовам на загальну суму 312 тисяч гривень, пред’явлених за 12 місяців минулого року.
Також сьогодні прокуратура проводить значну діяльність у напрямі повернення земель державі, які свого часу незаконним чином були передані у власність приватникам. Так, до прикладу, рішенням обласного Господарського суду повернуто земельну ділянку лісового фонду, загальною площею 713,2 га і вартістю понад 22 мільйони гривень, яка на основі недійсного і незаконного договору використовувалася сільськогосподарським виробничим кооперативом «Нива». У зв’язку з тим, що сьогодні законодавство забороняє передавати приміщення, які належать відділам освіти і мають слугувати виключно для освітніх потреб дітей, сьогодні прокурори займаються й тим, що повертають такі приміщення. Так, ПАТ «Укртелеком» змушені були звільнити будівлю навчального-виховного комплексу Козинської сільради в інтересах 182 дітей. Також прокуратурою виявлено і направлено клопотання до суду про відшкодування 105 тисяч гривень, що були «поцуплені» з коштів, передбачених на будівництво шкільної котельні на Демидівщині. Виявили «ділка», яка незаконно видобував глину в регіоні. Сьогодні, завдяки клопотанням прокурорів, цей чолов’яга боргує державі понад сімдесят тисяч гривень.

Багато справ направлених до суду. Так, в цьому році два затримання і значне вилучення наркотичних речовин, розповсюджувач наркотичних засобів наразі перебуває під вартою. Як зауважив головний прокурор, в минулому році боротьба з обігом наркотиків відбувалася мляво, поліція практично бездіяла, оскілки навіть не було відповідно підрозділу.
Значну роботу прокуратура здійснює в і напрямі боротьби з корупцією. Тут треба зауважити, що частина повноважень прокуратури, що стосуються роботи по боротьбі з корупцією передані до НАЗК та НАБУ.
Прокурори займаються нині зокрема перевіркою поданих у 2017 році е-декларацій посадовців та депутатів місцевих рад Млинівщини, Демидівшини, Радивилівщини та Дубенщини. І хоч перевірка ще триває (обсяги роботи доволі значні, а займається перевіркою лише один уповноважений прокурор), вже виявлені порушення. Прокуратурою внесено 10 подань в порядку з цього приводу (6 апаратом Дубенської місцевої прокуратури, 2 – Млинівським відділом, 2 – Радивилівським відділом). Для прикладу, постановою Дубенського міськрайонного суду визнано винною у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень сільського голову Мирогощанської сільської ради Дубенського району та призначено штраф в розмірі 3400 гривень.
Крім того, за вже відомими фактами неподачі щорічної декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відкрито 4 кримінальні провадження. Василь Мартинюк зауважив, що в прокуратурі приймають до уваги заяви громадян, зокрема щодо способу життя посадовців й відповідності заповненим деклараціям.
Загалом, як підсумував Василь Петрович, рівень злочинності – зріс. Причина цьому – як соціально-економічні процеси в державі, так і сумнозвісний «закон Савченко», що зумовив амністію злочинців-рецидивістів, які знову взялися за кримінальні діяння. Поруч з тим зріс рівень розкриття злочинів, у порівнянні з минулими роками – на 10%.
Півріччя було насиченим на події, і як зазначив керівник прокуратури – 2 резонансних вбивства, два тілесних ушкодження, що спричинили смерть, зґвалтування. Чимала кількість злочинів для нашого регіону за такий короткий період – високі показники. Загалом на території Дубенського, Млинівського, Демидівського, Радивилівського районів та м. Дубно за 6 місяців 2017 року збільшилася кількість вчинення особливо тяжких злочинів (18 проти 13 за аналогічний період минулого року) та злочинів середньої тяжкості (302 проти 295). Однак значно зменшилося вчинення тяжких злочинів з 302 за першу половину минулого року до 210 за першу половину поточного року.
Разом з тим, Млинівським відділом прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно державного виконавця одного з районних відділів державної виконавчої служби, який вчинив кримінальне правопорушення (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) за фактом використання державним виконавцем свого службового становища всупереч інтересам служби та в інтересах третьої особи. Внаслідок таких дій спричинено тяжкі наслідки у вигляді несплати боржником (третьою особою) на користь суб’єкта господарювання коштів в рахунок погашення боргу на суму понад 300 тис грн.
Також Дубенською місцевою прокуратурою упродовж 2017 року проведено перевірки діяльності органів Національної поліції, органів з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. За результатами проведених перевірок із зазначених питань, у поточному році внесено 14 письмових вказівок, з яких 9 розглянуто та задоволено, за результатами чого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 службових осіб (5 актів прокурорського реагування на даний час перебуває на розгляді).
Василь Мартинюк зазначив, що прокуратура постійно веде роботу з прийому громадян. Щосереди проводиться прийом громадян керівником Дубенської місцевої прокуратури, щовівторка – першим заступником керівника місцевої прокуратури, щочетверга – заступником керівника місцевої прокуратури. Крім того, запроваджено графік виїзного прийому громадян керівництвом Дубенської місцевої прокуратури до Радивилівського та Млинівського відділів Дубенської місцевої прокуратури.

(94)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.