Дубенщина тісно пов’язана з Польщею

мерПро те, що Дубенщина тісно пов’язана з Польщею свідчить черговий захід присвячений ювілею Антонія Мальчевського

Сьогодні, 3 червня у черговий раз вшановували ювілей польського поета-романтика, представника української школи в Польщі Антонія Мальчевського та 190-річчя з дня виходу в світ поеми «Марія». Письменник 222 роки тому народився на Дубенщині у с. Княгинин (тоді Княгинине на Волині). З 1797 року Мальчевський виховується у Дубні. У 1811 році поет вступив до війська Варшавського, але через три роки приїжджає знову на Волинь. Пізніше Антоній повертається у Дубно, де закохується у важкохвору Софію Руцінську. Так як коштів на її лікування не було, він виїхав до Варшави з надією видати поему «Марія». То був перший український твір в польській літературі. Саме з цієї поеми європейці мали змогу дізнаватись про Україну, читати описи мальовничої природи Волині, Поділля і Полісся, спостерігати картини романтичного кохання Українська повість, як її називають дослідники, відобразила боротьбу між магнатами і дрібною шляхтою. Та, на жаль, її видання не перекрило коштів на видавничі витрати.

На заході виступили такі гості як міський голова Антонюк Василь Михайловича та голова Дубенської регіональної письменної організації Пшенична Любов. «Мені здається, що назва поеми не випадкова, ім’я Марія запало в душу поету», – зазначила дубенська письменниця та присвятила Мальчевському віршовані рядки. Також не можна оминути увагою презентацію уривку поеми «Марія» польською мовою. Учасники, крім знання польської проявили акторські здібності.

Оскільки, стіни нинішнього костелу Святого Яна Непомуки бачили Антонія Мальчевського, то сьогодні після служби на території висадили піонові дерева. Інформаційний портал м. Дубно зазначає, що у 2008 році до 215-річчя з нагоди народження поета посадили модрину, що занесені до Червоної книги, а у 2013 році – гінкго. Останнє рідкісне дерево з лікувальними властивостями, що можна зустріти лише у п’яти містах України.

Крім цього, членами Товариства польської культури була випущена нова поштова марка, а завдяки співпраці з Укрпоштою робили спецпогашення. Сьогодні ж гості та учасники заходу мали змогу придбати конверт з цією маркою та штампом спецпогашення.

конверт

За конверти виручили 660 грн, які підуть на благодійність.

(70)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.