Дубенчани навчались комунікувати та впливати на владу

У Дубні розповіли як впливати на владу та представляти інтереси громади
Багато з нас хотіли б, аби влада працювала краще, а як це зробити – знає далеко не кожен. А тому на тренінг «Як впливати на місцеву владу та представляти інтереси громади», що провели вчора, 2 листопада, у Дубні завітали активісти, журналісти, працівники відділів, управлінь міської ради, представники громадських організацій, студенти з Дубна, Бродів та Кременця. І у кожного була своя мета та очікування від заходу. Хтось хотів ефективно впливати на владу, контролювати, а то й «дресирувати» її, у працівників міськради, натомість, – ефективна співпраця, налагоджена комунікація. Навчання проходило в рамках проекту «Київський Діалог» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина. Нагадаємо, «Київський Діалог» був започаткований в 2005 році відразу після «Помаранчевої Революції». Ідея проекту полягала у створенні інноваційної німецько-української платформи для діалогу та обміну досвіду.

Навчав усіх громадський активіст, політолог, експерт Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Михайло Шелеп. Після знайомства з присутніми та їхніми очікуваннями спікер заходу, використовуючи законодавчу базу, розповів, що таке міська рада, чим вона займається, де шукати інформацію, як комунікувати з владою. Також пояснив що таке пряма демократія (місцеві ініціативи, громадські слухання та електронні петиції) та що робити, щоб громадськість була почутою. На прикладі Луцька Михайло Шелеп окреслив порядок, процедуру місцевих ініціатив. Виявляється, Дубно не й так уже пасе задніх порівняно з Бродами. Адже в нашого міста є статут, розроблене Положення про місцеві ініціативи (порядок розгляду питань, які вимагає вирішити громада), громадський бюджет. Але знають про існування всіх цих документів лише одиниці. І на офіційному сайті міської ради вони розміщені так, що й не зразу їх знайдеш. Щоправда над цим на Замковій уже працюють, так як саму владу не задовольняє сайт.

На завершення заходу учасники тренінгу, поділившись на групи, з’ясували, чого влада очікує від громадськості і ЗМІ, громада та ЗМІ хочуть від влади задля конструктиву, діалогу та комунікації.

(196)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.