Дубенчанам міф про спалювання трави

трава загоряння спалюввванняНайпопулярніший міф для дубенських любителів підпалювати суху траву, очерет тощо

На Рівненщині люди, які спалюють траву та сухостій несуть відповідальність не лише за втрачену мікрофлору, але й за людське життя, пише ERVE.UA.

«Людьми, які палять на дачі чи городі суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують свою врожайність. Це твердження – міф. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, яка весною росте. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидається шкідливі речовини, які шкодять органам дихання», – розповів керівник Рівненського гідрометцентру Богдан Масовець.

Останні кілька днів м. Дубно у диму. Люди не лише спалюють траву, гілля, прибираючи свої подвір’я, а й підпалюють очерет, траву, сухостій. Проте не задумуються, що від цього гинуть рослини і там живуть комахи, тварини тощо. У понеділок, 28 березня, широкі ряди полум’я охопили значну частину міста, горіло в районі лікарні, автовокзалу, Спасівської церкви, Козацького ринку, Садової, Острівка, Сирзаводу і т. д. Так за спалювання сухої трави є відповідальність, але очевидно, що ніхто не контролюватиме, не ловитиме паліїв. А пожежники не в змозі ліквідувати пожежі на таких територіях, не лише через небажання чи відсутність такої кількості води, а й неможливості заїзду. Внаслідок випалювання трави в місті на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Серед сухостою може знаходитись сміття, від спалювання якого виділяється шкідливий дим, а тому від цього можуть страждати люди. Продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише палії чи флора і фауна.

А тому дубенські любителі спалювання сухостою, трави візьміть до уваги це і запам’ятайте:

  • родючий покрив відновлюється лише через 5-6 років;
  • у сухих травах мешкають живі організми;
  • вдихаючи дим, люди отруюють свій організм;
  • від вогню можуть постраждати помешкання, майно інших людей.

(40)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.