Дубенчан цікавлять не обіцянки, а точна дата вирішення проблемних питань

Кандидати в нардепи знову дебатували в центрі Дубна
Вже другі дебати кандидатів у народні депутати України відбулися у Дубні 14 липня. Організував їх Ігор Луценко, а провели – Олександр Ірванець та Валентина Романюк. На майдан Незалежності на запрошення опонента прийшли лише двоє кандидатів – Олег Щупко та Володимир Ковальчук. Пізніше приєднався Владислав Сухляк. Розпочали традиційно з двохвилинного вступного слова. Експертом дебатів був уродженець Дубенщини, екскандидат у нардепи під час минулих виборів, депутат обласної ради Богдан Файфура:
«Ну давайте послухаємо наших кандидатів, як вони будуть відповідати на запитання, які Ви їм будете ставити. Я бачу, що кандидатів небагато і вважаю, що в кожного буде можливість поставити питання. Я свою роботу в ролі експерта бачу в тому, з вашого дозволу, що коли кандидат буде давати відповідь, на мою думку, чи неправильну, чи зумисно спотворювати факти – я буду виправляти».

Насамперед запитання присутнім поставив письменник Олександр Ірванець. Кандидати в нардепи мали б розповісти, що вони зможуть зробити за 5 років каденції на своєму виборчому окрузі та на території всієї держави. Ігор Луценко зробив акцент на дорогах, екології та залученні більшої суми коштів. Про фінансування та формування бюджету говорив і Олег Щупко, який також наголосив на законі про банк землі та знятті депутатської недоторканості. А Володимир Ковальчук відразу заявив, що потрібно, перш за все, дбати про рідний край і наводити порядки на місцях. Після цих відповідей потенційні обранці вислухали різку критику від Богдана Файфури. На що гості дебатів мали змогу відповісти, а Володимир Ковальчук витратив цей час на критику роботи чинного нардепа по 154 мажоритарному округу.
Опісля на сцену вийшов Владислав Сухляк, який теж отримав нагоду представитися.
Музичне вітання пролунало для містян від Тараса Компаніченка, кобзаря, бандуриста і лірника, лідера гурту «Хорея Козацька». Далі кандидати перейшли до запитань один одному.

«Я хочу поставити це питання автоматично партії «Батьківщина» і Миколі Кучеруку, якого вже відсторонювали раз від керівництва обласною організацією. Скажіть, будь ласка, якщо ми об’єдналися демократичною більшістю і Ви обрали головою обласної ради Володимира Ковальчука, чому Ви знімали і голосували проти мене разом з партією «БПП», чому після мене, коли обирали Миколу Драганчука ви голосували разом з партією Петра Порошенка? І чому Ви постійно на підтанцьовках у влади всі 5 років, як остання повія себе поводите?» – досить емоційно Володимир Ковальчук поставив запитання Ігорю Луценку.
Батьківщинівець на це відповів, що для нього не має значення партія, адже, насамперед, важливо захищати інтереси виборців, а якщо колеги по партії поводитимуться не так як потрібно, він обов’язково реагуватиме.
Щоб пояснити ситуацію на сцену вийшов Микола Кучерук, до якого звертався у запитанні Володимир Ковальчук:
«На жаль, на сьогодні, як експерт, я можу констатувати лише один факт – людина, яку зняли з посади голови обласної ради, яку власна партія виключила з депутатства, претендує на посаду народного депутата України. Наповни своє серце любов’ю, щирістю і тільки тоді ти переможеш».
Володимир Ковальчук продовжив звинувачення у брехні, адже згідно з його словами, партію він покинув сам. Конфлікт зупинила ведуча, яка наголосила, що за неналежну поведінку можна зняти кандидата з дебатів.

Тему обласної ради продовжив ще один присутній на заході причетний до цього органу місцевого самоврядування Владислав Сухляк. Кандидат у нардепи зазначив, що «переступивши поріг Рівненської обласної ради – ти втрачаєш честь», а він особисто за тодішній «договорняк» тоді між партіями  не голосував.
Нейтральним у цьому конфлікті залишився лише Олег Щупко:
«Я не брав участь у політичній діяльності в минулому, адже перша політична партія, в яку я пішов – «Сила і честь» Ігоря Смешка. Ми не були в парламенті, не були в облрадах, тому мені важко прокоментувати. Єдине, що хочу сказати своїм колегам, щоб дотримувалися політичної етики».

Це й же кандидат поставив наступне запитання, яке стосувалося наповнення бюджету. Кожен з опонентів Олега Щупка дав коротку відповідь, після чого Ігор Луценко відмовився від своєї черги запитувати колег на користь містян, яких теж цікавило бачення потенційних нардепів щодо багатьох моментів.

Присутнього дубенчанина цікавило, коли очистять річку Іква, коли добудують басейн, коли розберуться з очисними та коли працівники медичної сфери будуть вчасно отримувати зарплатню. Також містянин закликав назвати конкретну дату, коли все це реалізують.
Тож у медичних бідах Владислав Сухляк вбачав вину чинного нардепа, проте конкретну дату так назвати й не зміг. Рятувати Ікву з залученням бюджету та звертатися до вищого керівництва країни пропонував Олег Щупко, а Володимир Ковальчук у цій позиції був з ним солідарним. Ігор Луценко зміг назвати конкретну дату – до кінця бюджетного 2020 року. Експерт щодо стану річки зауважив, що, оскільки ні обласний, ні державний бюджет не зможуть виділити потрібну суму, потрібно заручитися фінансовою підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку, а районну лікарню потрібно зареєструвати в Дубні. На це Олег Щупко відповів, що його фірма має досвід супроводження інвестиційних проєктів і він може максимально посприяти, щоб пришвидшити вирішення питання екології.
Дубенчанина Володимира цікавило, коли перестане литися кров на Сході, а Віктора Філімоненка – чи будуть народні депутати змінювати ставлення у країні до армії.

Після того як кожен пояснив свою позицію щодо цих озвучених запитань, кандидати отримали по 2 хвилини на завершальне слово, а пізніше продовжили лунати музичні композиції у виконанні Тараса Компаніченка.

(161)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.