«Дружина врятувалася, прикинувшись убитою»

тунісСімейна пара, що вижила в кривавій бійні в Тунісі повернулася в Україну

Туристи масово залишають Туніс після кривавої п’ятниці на пляжі в Суссе, коли терорист розстріляв з автомата Калашникова 40 європейців і поранив ще стільки ж – повідомляє Обозреватель.

Кілер в чорній майці і шортах, який виявився місцевим шанувальником терористичної «Ісламської держави», вільно прийшов на пляж п’ятизіркового готелю Imperial Marhaba (в Тунісі всі пляжі муніципальні), витягнув захований в пляжну парасольку автомат і відкрив хаотичну стрілянину по людях. Туристи почали розбігатися, а терорист кинувся за ними до басейну та лобі, розстрілюючи по дорозі. В ході перестрілки з поліцією він був убитий.

Українці поранив ногу

Серед жертв терориста, більшість з яких британці, є й українці. Це літня пара з Києва – 76-річна Надія Старченко та її 78-річний чоловік Ігор Ціпріанович. Чоловік плавав у морі, коли на пляжі почалося пекло. Терорист поранив його дружину в ногу. «Я побачив з моря жахливу картину: чоловік у чорному з вигуками бігав по пляжу і стріляв у людей майже впритул. Відпочиваючі почали кричати, хтось стрибав у море, інші кинулися навтьоки в бік готелю, – розповів турист. – Терорист побіг за ними, а я кинувся до дружини – вона була поранена, але жива! Надію врятувало те, що вона прикинулася мертвою, дружина тепер може відзначати друге народження. Жінку на сусідньому лежаку терорист добив кількома пострілами. Ми з дружиною пішли в сусідній готель. Після того , як я відправив її на швидкій в лікарню, повернувся в свій готель. А там … Страшно згадувати: всюди кров, трупи «.

Туніські медики зробили Старченко операцію на нозі. Поранення виявилося неважким, жінку виписали з лікарні, і кияни вже повернулися додому. Пара любила подорожувати, відпочивали в Єгипті та Тунісі, тур в злощасну «п’ятірку» обійшовся в $ 2500 на двох за тиждень.

Ще одна уродженка України, громадянка Бельгії Світлана Лемер (Новосельська), за інформацією бельгійських ЗМІ, загинула під час розстрілу. 54-річна жінка, яка вже 15 років жила за кордоном, відпочивала з чоловіком-бельгійцем Емілем і їх спільними друзями в Imperial Marhaba. Рятуючись від куль, Еміль встиг пірнути в море, а Світлана, як повідомляє бельгійське видання sudinfo.be, не добігла до рятівної води, була важко поранена і пізніше померла в лікарні. У неї залишилися дорослі дочка і син. У посольстві України в Тунісі не змогли уточнити інформацію по загиблій етнічній українці.

АТАКА ісламістів

Туніська влада тим часом заарештувала підозрюваних в організації теракту. За версією слідства, вони пройшли підготовку в таборах терористів в сусідній Лівії. Як повідомляє Бі-бі-сі, стрільцем виявився 23-летній Сейфеддін Резго. Він був студентом інженерного факультету в інституті рідного міста Кайруна, ніколи не мав проблем із законом.

За словами очевидців, що вижили, вбивця перед розстрілом нібито ходив по пляжу і уточнював у туристів національність, а потім навмисно відстрілював  європейців. Друзі запевняють, що Резго був милим і привітним, а мізки йому, мовляв, промили радикальні ісламісти. До речі, після теракту місцева влада наказала закрити близько сотні мечетей, де може йти пропаганда ісламістських ідей.

ГРОШІ ЗА ПУТІВКИ не повернуть

Тим часом тисячі туристів переривають відпустку і повертаються додому, побоюючись повторних терактів, незважаючи на те що після «кривавої п’ятниці» пляжі і готелі охороняють сотні поліцейських. Частина українських туристів теж пакує валізи. «Ми дізналися про теракт з новин. Сказати, що ми в шоці, – це нічого не сказати, – зізнається чернівчанка Ірина Магда, яка відпочиває з чоловіком в Суссе. – Якби у нас не закінчувалася путівка у вівторок, ми б поміняли квитки. Залишатися тут дуже страшно».

В одній з великих українських турфірм нам розповіли, що поки масових скасувань турів в Туніс у них немає. «Більшість туристів в цю пору року летять до Туреччини та Болгарії. До того ж за ануляцію туру стягується штраф, за 2-3 тижні турист втрачає небагато, до 10%, а якщо за 3 дні, то грошей не повертають, – розповіла нам менеджер Олена Горячева. – Ситуація в Тунісі не рахується форс-мажорною, оскільки МЗС не евакуює туристів, а чартери продовжують туди літати. При цьому клієнт має право звернутися до туроператора з проханням про компенсацію вартості путівки через форс-мажору. Путівка в Туніс на двох на тиждень в середньому коштує $ 1-1,5 тис.»

(7)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.