Довго та емоційно обранці ділили понад 10 мільйонів гривень

Дубенські депутати вирішили долю значного перевиконання бюджету міста
На позачерговій сесії депутатів Дубенської міської ради 10 червня зібрало лише одне питання – внесення змін до бюджету. Депутати мали б вирішити долю 10 млн 443 тис. 700 грн, які з’явилися унаслідок перевиконання власних коштів бюджету міста. Кожен підрозділ мав можливість акцентувати увагу депутатського конкурсу на важливості власних проблем і звернутися за матеріальною допомогою.
У результаті гроші планували розподілили між розпорядниками коштів так:
Дубенська міська рада – 1 млн 139 тис. 800 грн;
Управління праці та соціального захисту населення – 1 млн 9 тис. 947 грн;
Управління архітектури, будівництва та земельних питань – 2 млн 146 тис. 290 грн;
Управління житлово-комунального господарства – 1 млн 965 тис. грн;
Управління освіти – 2 млн 469 тис. 663 грн;
Відділ культури і туризму – 894 тис. 500 грн;
Відділ охорони здоров’я – 818 тис. 500 грн.
Детальніше на кожному пункті проекту рішення зупинилася начальниця фінуправління Світлана Розмислович. Найбільше грошей пропонували передати на поточні та капітальні ремонти, промивку систем опалення, благоустрій, ремонт доріг міста. Також проект рішення містив видатки на заходи до Дня міста – 350 тис. грн та понад пів мільйона на ремонт прибудинкової території міської ради. Ще 180 тис. грн мали б спрямувати на міську цільову програму «Пам’ять», в межах якої проводять ексгумацію останків на території військової частини розвідників.
Після того як посадовиця озвучила всі запропоновані зміни до бюджету, обранці внесли свої пропозиції. Володимир Сорока запропонував виділити кошти на облаштування пандусів до місцевої поліклініки замість ремонту чотирьох кабінетів медзакладу. Сума закладена на проведення робіт – майже 200 тис. грн. Яків Вагілевич пропонував забрати 101 тис. грн з ремонту вулиці Кирила і Мефодія на капітальний ремонт житлового комплексу на вул. Грушевського. Такі зміни присутні підтримали.
До розподілення коштів відразу виникли запитання у Леоніда Дудка. Депутата цікавило чому кошти на промивку системи опалення ЗОШ № 6 виділяють на різні програми і вже вкотре. Під час дискусії на цю тему з мером розмова торкнулася податків, відвідування постійних комісій, а також особистих образ та звинувачень.
Юрій Момотюк висловив припущення, що ця сесія схожа на засідання бюджетної комісії і що це вже не вперше.
«Вам не подобаються рішення бюджетної комісії, тому що вони не сходяться з вашими. Ви впроваджуєте відразу після гімну прямо на сесії бюджетну комісію. Я б дуже хотів на місці Світлани Іванівни (начальниця фінуправління – прим. ред.) побачити вашого заступника з гуманітарних питань, до якого запитань більше, ніж речень, які можна придумати», – зазначив обранець.
Василь Скринчук, хоча до нього ще й після цього в інших обранців виникали запитання, дати відповіді не зміг, оскільки зараз у відпустці.
Дискусії тривали близько півтори години. Конфлікти стосувалися освіти, медицини, розвитку спорту та футболу.
«Я запросив ще відділ молоді, тому що 100 тисяч гривень на відділ молоді та спорт, мені здається, – це мало. Хоча вони більше не просять, але це дуже мало», – зазначив мер.
Хоча спеціаліст відділу молоді Богдан Кучмей і стверджував, що 100 тисяч гривень цьогоріч їм вистачить для реалізації всіх задумів, депутат Руслан Мосійчук запропонував передати ще з запланованих видатків на «львівське кільце» 70 тис. грн на цю структуру.
Далі дискусії знову повернулися до освітянських питань. Обранці не розуміли навіщо давати управлінню освіти таку велику суму, якщо ще нереалізовані проекти, кошти на які видали значно раніше. А Юрій Момотюк додав, що необхідно оцінити результати роботи кожного управління та підрозділу Дубенської міської ради, а потім вирішувати чи правильно ті розпоряджаються коштами і чи недаремно їм продовжують їх виділяти.
Міський голова пояснив, що під час реалізації будь-якої ідеї варто почати з проекту, а не просто погодити дати гроші і чекати результату.
«Якщо Ви маєте програму на депутатську діяльність, то доводьте, будь ласка, справу до кінця», – зазначив Василь Антонюк.
Юрія Мельника цікавило чому близько 400 тис. грн виділяють на ремонт школи мистецтв, хоча нещодавно кошти вже дали на благоустрій цього закладу. Мер заперечив, що це потрібно, адже школа мистецтв незабаром святкуватиме 80-й ювілей. А також обранець акцентував увагу на проблемі з фінансуванням розвитку місцевого футболу та виступів команди в змаганнях різних рівнів.
Ольга Коцюба вкотре заявила, що пологовому будинку необхідне лапароскопічне обладнання, вартість якого 3 млн грн. Обраниця наголосила, що заклад не отримає ліцензію, якщо цих технічних засобів не буде. Хоча начальник відділу охорони здоров’я Василь Круцик вважає, що це помилкова думка, мер доручив йому та юристу вивчити питання.
Оскільки дійти до будь-якого спільного рішення не вдавалося, а єдине питання позачергової сесії вирішували близько 2 годин, очільник міста пропонував перенести питання, ще раз зібратися на бюджетній комісії та з’ясувати всі озвучені в сесійній залі проблеми. А також вирішити питання медицини, щоб новосформовані комунальні некомерційні підприємства відділу охорони здоров’я могли повноцінно працювати, а працівники – отримали зарплату. Тож за друге присутні проголосували позитивно.
Проте більшість обранців не розуміли навіщо переносити питання, адже його обговорювали понад 2 години.
«150 тис. грн спрямувати на оплату праці з нарахуваннями відділу охорони здоров’я, забравши 120 тис. грн з влаштування вузла обліку теплової енергії по освіті та запропонувати видатки 30 тис. грн на поповнення бібліотечного фонду. Наступна зміна – придбання обладнання оргтехніки для стоматполіклініки – 55 тис. грн. 5 тисяч – мінусувати з видатків на ремонт системи опалення першої школи, залишивши там 30 тисяч і 50 тисяч – з видатків налаштування приладів автономної передачі даних, залишивши на даних видатках 100 тисяч. На 20 тис. грн зменшити об’єм резервного фонду, спрямувати в ЖКГ на проведення поточного ремонту дерев’яних скульптур у парку Т. Шевченка. А також пропозиція Руслана Мосійчука щодо 70 тис. грн на спорт», – озвучила ще раз запропоновані зміни Світлана Розмислович, після чого присутні проголосували більшістю «за».
Попри непогодження Василя Антонюка та ще деяких обранців за єдине бюджетне питання схвалили.

(420)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.