Для учасників АТО створюють реабілітаційний центр

Замість реабілітації учасників АТО, відновлювати здоров’я зможуть усі дубенчани
На дворі ХХІ століття, а в Україні, європейській державі, триває війна. І найтяжче приходиться не лише мирним жителям тих територій, але й захисникам.
Повертаючись до мирного життя, бійцям необхідне не лише лікування, а й підтримка рідних, близьких та реабілітація. У Дубні для таких потреб вирішили створити центр реабілітації учасників АТО.
Ще минулого року у Центрі первинної медико-санітарної допомоги (поліклініці) почали реставрувати приміщення недіючого басейну. Що з цього вийшло і що там буде – з’ясовував Інформаційний портал м. Дубно.
Аби побільше дізнатись про реабілітаційний центр у поліклініці, йдемо до керівника Володимира Сороки. Лікар свою розмову розпочинає із того, що колись там був басейн.
«Це у підвальному приміщенні?», – запитую.
«Ні, на першому поверсі. Там, де аптека внизу. У нас там був басейн, але працював він лише рік-півтора. Я прийшов в 1999 році, а до того він уже не функціонував років десять».
За словами Володимира Олександровича, спочатку в його планах було відновлення басейну, але це потребувало значних затрат. Лише в ремонт треба було вкласти мільйони, а ще й оплачувати комунальні послуги.
«Ідея виникла на основі того, щоб створити денний стаціонар», – розповідає лікар.
«То це буде така реабілітація для всіх дубенчан?»
«Для всіх дубенчан, і для атовців. Я по любому виб’ю із міської ради, що ми будемо їх безкоштовно лікувати, – відповідає Володимир Сорока. – Ми подумали чого місце буде пустувати, тим більше, що не вистачає ліжок у денному стаціонарі. Якраз приурочим під те, що хлопців є багато і вони потребують медичної допомоги. Будемо їх амбулаторно реабілітувати, а потім, якщо треба буде, відправлятимемо на Клевань».

До речі, за словами Володимира Олександровича, дубенчани сплачують внесок за біохімічний аналіз тільки через те, що дорогі реактиви і саме тому районні амбулаторії відмовились їх робити.
Відкрити центр планують до Дня медичного працівника, тобто 18 червня, і носитиме він назву денний стаціонар Відділення відновного лікування.
Щодо поповнення медичного персоналу та медобладнання, то начальник Центру ПМСД каже, що буде видно. Спершу там працюватимуть медсестри поліклініки, а медичне обладнання основне є.
«Будемо бачити, що їм (учасникам АТО, – прим. ред) назначатимуть. Я хочу вибити посаду психолога, бо зараз треба їх мати не лише для атовців, а й для всіх людей», – розповідає керівник.
Відсьогодні, 2 березня, знову розпочинається призив в армію, а тому знову тисячі людей ходитимуть поліклінікою.
Після розмови, спускаємось на 1 поверх. Тут, праворуч від аптеки, тривають ремонтні роботи. Басейну уже немає, його залили бетонною кришкою. Лишились лише труби, що подавали воду у резервуар. На його місці з’явились три палати, розраховані на 8 ліжок, та маніпуляційна. Ремонтники підготовили та пофарбували стіни, встановили металопластикові вікна. Попереду укладання плитки та приведення до ладу туалетів і душової.
На все це із бюджету спрямували в межах 500 тисяч гривень.

Ось так, замість недіючого басейну у поліклініці з’явиться Відділення відновного лікування. На скільки воно буде якісним та чи дійсно тут надаватимуть необхідну допомогу, перш за все учасникам АТО, – покаже час.
Приємно те, що недіюче приміщення використали для актуальних потреб.

(47)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.