Дискусії навколо «Епіцентру» замість презентації проекту

дискусія епіцентр голЕпіцентр в Дубні: депутати не погодили, але підприємець землю в суборенду передав
Минулого тижня у Дубно приїжджали представники гіпермаркету «Епіцентр» аби розповісти про свої плани та продемонструвати проект будівництва. Проте не охоче їх слухали дубенчани. Та й взагалі важко передати ту атмосферу, що панувала в залі. Чому так і що нового дізнались присутні – читайте у статті Інформаційного порталу м. Дубно.
Цього дня мала зала засідань Дубенської міської ради була заповнена повністю – влада міста, керівники структурних підрозділів, дубенчани, депутати, місцеві підприємці, представники засобів масової інформації та делегація ТОВ «Епіцентр К». До складу останньої увійшли генеральний директор Товариства Петро Михайлишин, заступник генерального директора Дмитро Байдюк, регіональний директор Юрій Якимович, директор з капбудівництва Віталій Наконечний, директор гіпермаркету «Епіцентр К» в м. Рівне Ігор Кононенко. Багато із присутніх хотіли бачити депутата та підприємця водночас Віктора Богомаза, який і передає земельну ділянку на Грушевського, 119 В у суборенду Товариству. Але останній з невідомих причин так і не з’явився на зустріч.
Начальник управління економіки і власності міської ради Мирослава Піддубник розпочала із результатів опитування, одним із місцевих видань у соцмережах, щодо появи гіпермаркету у Дубні, проте керівницю перебили репліки із залу:
«Хто це опитування проводив? Ми всі дорослі люди і не треба нам показувати цих картинок».

Мирослава Мирославівна розповіла, що у міську раду звернулись місцеві підприємці, які стурбовані будівництвом Епіцентру та вважають, що воно негативно вплине на їхній бізнес. Також начальник зазначила дані про надходження податків від підприємців до бюджету міста та повідомила потенційні показники у випадку відкриття в місті торгового центру. Йшлося зокрема про створення 70 нових робочих місць та про поповнення міської казни такими податками – податок на нерухомість (в межах 90 тисяч гривень), акцизний збір на алкоголь та екологічний збір. Говорилось і про орендну плату за землю у розмірі 87,1 тисяч гривень, проте їх може отримувати або місто, або Віктор Богомаз, як передавач в суборенду. Щодо податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), то прогнозована сума в понад мільйон не лишатиметься в місті (оскільки товариство зареєстроване у столиці), а отримуватиме – близько половини, 631 440 гривень. Таким чином, відповідно до потенційних показників бюджет Дубна, якщо «Епіцентр» збудують, поповнюватиметься на 808,5 тисяч гривень.
Але ці дані не задовільнили присутніх, а особливо підприємців. Вони постійно вигукували свої думки, ставили питання та пояснювали як вплине на них та їхніх працівників поява гіпермаркету. Леонід Дудко не розуміє як так могло статись, що земельна ділянка під будівництво торгово-розважального комплексу стала землею для будівництва мегамаркету. А також вважає, що «Епіцентр» – монополіст на рівні України і в Дубні він знищить малий та середній бізнес. Підтримав слова Леоніда Івановича дубенчанин Костянтин Себало. Він на власному прикладі розповів чому припинив підприємницьку діяльність і закликав не вводити в місто монополіста. Депутат та «бізнесвумен» Тетяна Гончарова зауважила економічну сторону питання. За її словами, вищевказані суми є досить малими, адже вона платить податки і володіє цифрами.
Така «гаряча» та емоційна гостинність здивувала представників Товариства.
«Ми не очікували ось такої зустрічі, тому що це є традиційний процес. Коли ми входимо в те чи в інше місто, ми презентуємо свою програму та свій проект і ми це робимо для засобів масової інформації, які потім доносять це до громадськості. Це досить дивний формат зустрічі, тому що приїхали на презентацію проекту, а нас втягують в дискусію. Але ми людей не боїмось, так як працюємо для людей», – зазначив генеральний директор Петро Михайлишин.

Та не встиг керівник завершити, як його перервав один із місцевих підприємців. Чоловік дорікнув представникам Товариства щодо їхніх дій у 2014 році (під час Майдану), адже їхній власник входив до Партії Регіонів і не зрозуміло куди йшли їхні кошти.
«Перш за все, ми прийшли на прохання громади. Ми не біжимо в те чи інше місто, тому що тут медом помазано. Якщо чесно, багато, дуже багато, керівників міст, громад звертаються, коли ж у нас буде «Епіцентр»? Ми розглядаємо в порядку 30 об’єктів по Україні, в районних центрах, які мають земельні ділянки та документи. Пан Богомаз надав документ суборенди і близько півроку ми вирішували йти чи не йти у Дубно», – розповів інший представник Товариства. А також додав, що договір суборенди між підприємцем та мережею будівельно-господарських товарів підписали 28 грудня 2016 року. І в подальшому налаштовані викупити цю земельну ділянку.

Так як присутнім здалось, що Василь Антонюк підтримує «Епіцентр», він сказав:
«Моя позиція, як міського голови, – в місті повинна бути бізнесова конкурентоспроможна конкуренція. І як думає громада, так і я».
Міський обранець Микола Стрільчук вважає незаконною передачу землі в суборенду та навів факти і розповів передісторію. За його словами, цю земельну ділянку в 2010 році включили в перелік для продажу права оренди з аукціону із сільськогосподарським призначенням. Уже через два роки її продали за ціною 1155 гривень. Пан Богомаз вніс кошти та склали протокол аукціону. І в п’ятиденний термін мали б нотаріально посвідчити результати аукціону, а в 45-денний термін Віктору Богомазу треба було укласти договір оренди із міською радою. Цей договір мав би посвідчитись в управлінні Держкомзему, що є підставою набуття права на землю. Але цього не зробили, пан Богомаз відмовився, а тому міська рада мала б винести питання на сесію. Крім цього, у 2015 році та у 2016 році орендар із міською радою укладали ще два договори. Щоправда, земля зазначена у договорі із кадастровим номером, який не відповідає дійсності. Від таких «махінацій», за підрахунками депутата, міський бюджет втратив близько мільйона гривень.
«Пан Богомаз в 2012 році не набув права оренди цієї земельної ділянки. Мною, як громадянином, подані позовна заява в суд, звернення до Антикорупційного бюро та Генеральної Прокуратури України щодо скасування договорів та визнання аукціону недійсним. І я Вам рекомендую (до представників Товариства – прим. ред.), до закінчення судового розгляду не розпочинати там жодних дій», – звернувся Микола Стрільчук.
А також нагадав, що на сесії міської ради від 23 грудня рішення про надання дозволу на передачу в суборенду земельної ділянки не прийняли. І, як варіант, запропонував – побудувати «Епіцентр» на Вигнанці, для здорової конкуренції, зробити автобусні маршрути, вкласти кошти в розвиток міста, провівши туди комунікації.
У залі не припинялись невдоволення, час від часу виникали гострі дискусії та обговорення. Заступник міського голови Андрій Мосійчук висловився проти будівництва «Епіцентру» та закликав представників Товариства бути послідовними. А депутат, голова «бюджетної» комісії Юрій Момотюк пропонував Товариству зачекати до 6 червня, коли закінчиться договір оренди на земельну ділянку, взяти участь в аукціоні та укласти новий договір із міською радою. Віталій Дудко висловив сумнів щодо законності укладання договору і поцікавився в міської влади чи витребували вони 900 тисяч гривень, які мав би сплатити Віктор Богомаз.

Єдиним, хто підтримав «Епіцентр» та озвучив свою позицію, був інженер Дубенського заводу гумово-технічних виробів. Спеціаліст зазначив плюси співпраці із мережею будівельно-господарських товарів, а не з місцевими підприємцями.
І хоч ця зустріч тривала близько двох годин, представникам Товариства не вдалось презентувати свій проект та присутні не досягли жодного консенсусу. Чи буде «Епіцентр» у Дубні і чи закриються від його появи місцеві підприємці – покаже час. І, мабуть, логічніше та об’єктивніше було б, аби незалежні та незацікавлені люди зробили б експертну оцінку. А яка ваша позиція щодо будівництва гіпермаркету в нашому місті – висловлюйте свою думку, беручи участь в опитуванні, на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(469)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.