Депутати витратили близько 500 грн на відрядні та більше 4 тисяч – на воду

Обранці у Дубні внесли зміни до бюджету та обговорили стратегію розвитку
Засідання чергової 63 сесії міської ради, яке відбулося 18 грудня, як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно розпочалося вітальними словами школярів з прийдешніми святами.
Після цього заслухали депутатські запити та звернення. На Садовій просили встановити регульований світлофор з кнопкою. Інший письмовий запит надійшов від представників фракції «Батьківщина» та стосувався скасування рішення Кабміну щодо підвищення ціни на газ. Озвучені секретарем Віктором Недашковським звернення обранці підтримали.
Усно звернувся Юрій Коханець, який вказав на значні незручності містян, які виникли внаслідок ремонтних робіт на залізничних коліях, через які вже тривалий час закритий переїзд. Яків Вагілевич попросив допомогти влаштувати безхатченка в притулок на зимовий період. Мер та обранці погодилися з обома цими зверненнями. Юрій Мельник вказав на потребу в будівництві і місті великого спортивного залу. З такими зауваженнями депутатів присутні теж погодилися, після чого перейшли до питань порядку денного.

До бюджету на 2018 рік бюджетна комісія пропонувала додаткові зміни, які озвучила Світлана Розмислович:
«Збільшити об’єм видатків головному розпоряднику управлінню освіти на 247 тисяч гривень на придбання інвентаря для спортивної школи за рахунок зменшення об’єму видатків на капітальний ремонт вул. Квітнева. Крім того, бюджетна комісія погодила два звернення управління праці та захисту населення: збільшити видатки на капітальний ремонт приміщення. Управління просило 190 тисяч, комісія погодила 168 тисяч 458 грн. З них зменшення видатків по програмі депутатської діяльності – 13 тисяч 455 грн та зменшення видатків на капітальний ремонт доріг – 155 тисяч грн. Також комісія погодила збільшення об’єму видатків на погашення інших пільг – це послуги зв’язку в сумі 148 тисяч, з них 27 тисяч за рахунок зменшення видатків управлінню освіти на доставку підручників та 121 тисяч грн за рахунок зменшення об’єму видатків на капітальний ремонт доріг».
Напередодні відбулося засідання бюджетної комісії, яке розглянуло чергове звернення управління освіти щодо зменшення ряду видатків за спожиті енергоносії та спрямування вказаних коштів на оплату праці, з метою оплати грошової винагороди педагогічним працівникам. Проте з правильністю такого рішення погодилися не всі – Олександр Пастух запропонував зекономлені кошти витрачати на модернізацію системи освітлення та опалення.
«Освітяни чекали своїх винагород в розмірі 20%, а не 5% як ми їм платили і досить багато в чому ми їх ущемляли і люди нас зрозуміли. Тому при наявній економії коштів, бюджетна комісія прийняла рішення забезпечити їх хоча б елементарними преміями в кінці року», – зазначив Юрій Момотюк.
«В матеріальній формі в цьому році зекономили 700 тис. грн і далі будемо працювати в плані модернізації наших освітніх установ», – додав міський голова, а після недовгих суперечок зміни до бюджету все ж підтримала більшість.
Про хід виконання стратегії сталого розвитку Дубна до 2022 року звітувала начальниця управління економіки і власності Мирослава Піддубник. Проте звіт не дуже цікавив присутніх, на відміну від інших питань. Депутатів цікавило стільки коштів надійшло від українських та іноземних інвесторів, які хочуть ввійти в місто у галузі промисловості.
«От, наприклад, ми голосували за те, щоб виділити земельну ділянку на будівництво вітрових станцій. Чи були інші пропозиції від інвесторів, окрім теплової станції, яку ми з депутатами свого часу відхилили. Мені цікаво, як галузь економіки працює для залучення інвесторів в наше місто», – поцікавився Леонід Дудко.
«На сьогодні в нас є інвестиційно привабливі ділянки, але такого інвестора в нас немає. Залучити інвестора не так просто, оскільки будь-який інвестор хоче мати гарантії і працювати», – відповіла Мирослава Мирославівна.
А ситуацію щодо вітряків пояснив Василь Антонюк, який зазначив, що все в силі, працюють над проектом, а затримка – за польською стороною. Також мер додав, що цей інвестор сумлінно сплачує податок на землю.
Виносили на обговорення обранці й питання обіцянок керівництва мегамаркету «Епіцентр», втрату шансу мати в місті власну ТЕС та навіть обговорили можливість її побудови у Дубні власними силами та коштами.
Мирослава Піддубник доповідала й по наступному питанню порядку денного:
«Ми робили запит в головне управління статистики і зробили аналіз по економічно-активних підприємствах про збільшення обсягів виробництва продукції. На сьогодні в нас є 9 економічно-активних підприємств. За 9 місяців обсяг виробництва основних видів продукції зріс на таких підприємствах: ПАТ «Дубенський завод ГТВ», ПАТ «Дубномолоко», ТзОВ «Склоресурс», ТзОВ «Ливарно-механічний завод «Ісполін», ПП «Редакція газети «Замок», ТзОВ «Заготівельне виробничо-збутове підприємство «Дубнотех». Ми зробили аналіз імпорту та експорту продукції, яку сьогодні завозять в місто підприємства. Основними експортерами є Бельгія, Єгипет, Індонезія, Іспанія. А основним імпортером для нас є Російська Федерація – це 45%. На жаль, зробивши запит в головне управління статистики щодо надання відповіді хто ж в нас імпортує і яку сировину, нам дали відповідь, що інформація у розрізі митної декларації є конфіденційною і не підлягає розповсюдженню і розголошенню третім особам. Ми не можемо пояснити хто і що купує в Російської Федерації».

Анатолій Омельянчук виніс на обговорення питання, які стосувалися роботи магазинів на Базарчику «Водограй» та «Салют». Щодо першого – обранців хвилюють скарги громадян через шум в нічний час, продаж алкоголю неповнолітнім, а головне те, що підприємець не прислухається до зауважень місцевої влади. Далі обговорили діяльність гральних закладів у місті. Василь Антонюк зазначив, що був би не проти, якби цей вид послуг в місті легалізували. Після цього депутати погодили звернення до поліції з підписом мера, щоб правоохоронні органи вплинули на цих підприємців.
Депутати довго обговорювали нереалізовані плани, серед яких будівництво спортивних об’єктів та готелю. Як зазначив Леонід Дудко, розвитку спорту в місті заважає насамперед те, що Дубно не може приймати домашні матчі, оскільки немає де.
«Якщо в цьому році ми робимо бюджет міста і знову не закладаємо те, що заклали в плані стратегічного розвитку, то для чого нам стратегічний план розвитку міста і для чого ми цим всім займаємося і тратимо тут стільки часу, щоб поговорити», – поцікавився Юрій Момотюк.
Спортивної теми стосувалися і деякі інші питання. Оскільки, як прозвучало в сесійній залі, є всі підстави для участі дітей в другому колі Чемпіонату України з футболу, мер попросив головного спеціаліста відділу молоді, фізкультури та спорту Богдана Кучмея працювати над програмою подальшого фінансування дітей на 2019 рік.
Наступне питання передбачало нарахування стипендій Дубенської міської ради провідним спортсменам міста у 2019 році.
«Якщо в стипендію входять люди понад 30 років, то я хотів би, щоб в стипендію включили депутата міської ради Василя Осійчука, який через власну скромність відмовився від такої стипендії», – запропонував Юрій Момотюк.
Обранці проголосували позитивно, тож стипендію за спортивні заслуги отримуватимуть 10 містян і депутат міської ради.

Також присутні заслухали звіт начальниці організаційного відділу Світлани Бондарчук щодо фінансового забезпечення роботи депутатів. Посадовиця пояснила, що на 2018 рік програма передбачала 20 тис. грн, а використали з них – близько 16-ти. Найбільше передбачили на придбання канцтоварів для засідань постійних комісій та сесій, близько 500 грн – витратили на відрядні депутатів та понад 4 тис. грн на придбання мінеральної води. Обранці не в повній мірі використали кошти, які передбачали на відрядні та кошти на паливо для поїздок по обміну досвідом. Це пояснили тим, що обранці не змогли вчасно визначитися з пропозицію куди саме їхати.
«Для своєї діяльності не потрібно жаліти коштів, використовувати їх по повній програмі. А також планувати поїздки, але так, щоб вони були обґрунтовані та предметні», – підсумував Василь Антонюк і депутати проголосували за те, щоб даною програмою передбачити на наступний рік вже 30 тис. грн.
Майже за всі інші питання порядку денного обранці голосували «пакетом», а загалом вирішили 61 питання, включаючи пункт «Різне».

(194)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.