Депутати просять відновити геройство Степана Бандери

З цього приводу депутати Дубенської райради звернуться до Президента
Про це йшлось на черговій двадцять третій сесії Дубенської районної ради. За місяць у районних обранців назбиралось кілька депутатських запитів та звернень. Зокрема, фракція ВО «Батьківщина» ініціювала депутатське звернення до Президента України щодо відновлення звання Героя України провідникові ОУН Степану Бандері. Нагадаємо, що у 2010 році його було присвоєно, а скасовано за часів президентства В. Януковича.
Віталій Мащук просив вжити заходів до заготівельників свиней, які індивідуальним транспортом збирають тварин, тим самим розповсюджуючи інфекцію по району. Депутат бідкався, що він як працівник державної ветеринарної служби не може нічого їм зробити.
Підтримав свого колегу Михайло Войтюк:
«Це одне. А друге питання – що люди вивозять та викидають хворих свиней в ліси, поблизу водойм тощо. Треба, щоб сільські ради, самі люди слідкували за своїми односельчанами і в таких випадках викликали поліцію, щось робили».
На допомогу прийшов присутній начальник сектору превенції Дубенського відділу поліції Степан Бондар, який зауважив, що виявляти та карати таких порушників люди можуть своїми силами. Оскільки законодавством передбачено, що уповноважені особи в сільських радах мають право складати протоколи за порушення правил благоустрою і розглядати на адмінкомісії такі порушення. Особі, яка викинула хвору тварину і на яку склали протокол, загрожує штраф в розмірі 1700 гривень.
Репліка голови Дубенської райради Олександра Козака, що він вирощує свиней і нікого чужого до них не пускає, викликала сміх в залі. А все через те, що посадовець у хліві буває інколи. «То як ви доглядаєте за свинями, якщо туди не ходите?» – питав хтось в залі. Та сміх не вплинув на рішення і його підтримали 22 голосами.
Запит Сергія Ковбара стосувався ремонту дорожнього покриття, де водовідведені частини автодороги Дубно-Майдан, що проходить у с. Залужжя протяжністю 0,7 км. На цій ділянці багато глибоких вибоїн та дві аварійних ями, що становлять небезпеку для місцевих мешканців, школярів та учасників дорожнього руху. Зійшлись на тому, що керівництво райдержадміністрації, Семидубської сільради, ДЕД найближчим часом виїдуть туди разом з депутатом та зберуть власників земельних ділянок, що розташовані поруч з дорогою і вирішуватимуть це питання.
Схожим був запит і Сергія Гаврилюка. Обранець закликав встановити дорожній відбійник у с. Рачин на повороті на вул. Центральна, біля будинку № 5. Оскільки цією дорогою рухається транзитний транспорт, а поруч з вказаним місцем постійно грають діти. А також Сергій Миколайович прохав відремонтувати дорогу від села Тараканів до села Великі Загорці, що зʼєднує останній населений пункт з трасою Київ-Чоп.
Окрім цього, згадали й проблемні ділянки дороги на Дубенщині, які заростають деревами й кущами, внаслідок чого зустрічним транспортним засобам важко розминутись, не видно дорожніх знаків. На що голова райдержадмінстрації Юрій Парфенюк зауважив, що цю деревину можуть вирізати не лише дорожники, а й місцеві жителі, які заготовляють дрова на зиму. Для цього треба звернутись до сільського голови на території якого знаходиться дорога.
Після того депутати одноголосно схвалили Програму розвитку фізичної культури і спорту в Дубенському районі на період до 2020 року; внесення змін до районної програми матеріальної підтримки пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни і праці, одиноких непрацездатних громадян та найбільш незахищених верств населення Дубенського району на 2013-2017 роки; внесення змін до районної програми надання пільг з оплати послуг зв’язку, виплати компенсацій вартості проїзду громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та санаторно-курортного лікування ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; зміни до Програми економічного та соціального розвитку Дубенського району на 2017 рік; Районну Програму боротьби з борщівником Сосновського на території Дубенського району на 2017-2020 роки. Щоправда, останню прийняли без грошей, кошти виділятимуть, коли прийматимуть бюджет на наступний рік, а весною 2018 почнуть боротьбу. І лише «для протоколу» Андрій Бронський утримався у питанні Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відводиться в оренду шляхом продажу права оренди на земельних торгах (аукціоні) на території Привільненської сільської ради.
Зміни до районного бюджету, який за 9 місяців цього року виконано на 107%, депутати одноголосно прийняли. І додатково вирішили звернутись до Мирогощанської об’єднаної громади задля відміни рішення про зменшення субвенції до районної казни. Адже перед цим рада ОТГ скасувала субвенції у розмірі 522 тисячі гривень на охорону здоров’я, майже 11 тисяч – на позашкільну освіту і трохи більше 17 тисяч з методкабінету, хоча й у них заборгованість перед відділом освіти Дубенської райдержадміністрації.

(194)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.