Депутати просять роз’яснити як фінансувати медзаклади

На сесії Дубенської райради: «Нам що міська рада зуби золоті поставила?»
Проблема фінансування Дубенської райлікарні не зникає з вуст посадовців та депутатів як району, так і міста. Тридцята сесія Дубенської райради 15 червня не стала винятком. Але про все по порядку.
Після доповнень до порядку денного питаннями про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж с. Майдан та затвердження актів прийому-передачі активів і запасів з балансу ПМСД Тараканівській ОТГ районні обранці розглянули депутатські запити та звернення. Валерій Найдюк звертався до Дубенського відділу поліції та ДЕД щодо руху великовантажних автомобілів дорогою с. Плоска через ремонтні роботи на кільці у Дубні. Дорожнє покриття не розраховане на таке навантаження і становить небезпеку для тамтешніх мешканців, а тому депутат просить розробити схему руху вантажівок через мікрорайон Цукровий та облаштувати майданчики для контролю ваги. Присутній на сесії керівник філії ДЕД рекомендував звернення відразу адресувати Службі автомобільних доріг, так як вони не мають таких повноважень.

Одноголосно проголосували депутати «за» підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.
«Рішення про автокефалію сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян» – йдеться у документі.

Коли ж заступник голови Дубенської райради Андрій Бронський озвучив звернення від міських колег про втрати бюджетів через реєстрацію медичних закладів у районі, що фактично знаходяться у місті, та суму наданих послуг мешканцям району у медустановах (про звернення Інформаційний портал м. Дубно писав тут) обранці неприємно вразились.
«Нам що міська рада зуби золоті поставила?», «Таке враження, що мешканці району там їдять ікру» – обурювались районні депутати.

Про складну фінансову ситуацію розповів Олександр Козак та зазначив, що якщо вдасться з держбюджету спрямувати 10 мільйонів гривень на районну лікарню, то постараються з місцевої казни закрити освіту, культуру до кінця року. Очільник адміністрації Юрій Парфенюк додав, що уже готуються до того, щоб провести зміни, зокрема готують статут про реорганізацію лікарні, тобто перетворення комунального закладу у комунальну некомерційну установу. Після чого 25 депутатів підтримали звернення до обласної держадміністрації та Кабміну щодо фінансування вторинної медичної допомоги, аби вони дали роз’яснення, як мають фінансуватись установи.

Принагідно Віталій Яворський звернув увагу колег на проблему борщівника на дорогах. У районі програма боротьби з шкідливою рослиною є, але коштів на її реалізацію – немає, а тому весною ніхто не кропив зілля. Як варіант пропонували хоча б скосити суцвіття, аби борщівник Сосновського не розсівався більше.

Зміни до бюджету обранці приймали без особливого обговорення, щоправда Віталій Яворський поцікавився скільки тисяч виділили на райраду та лікарню і скільки там працівників. У відповідь почув – 90 тисяч на 19 працівників та 150 тисяч гривень на 473 особи відповідно. А колеги попросили не прирівнювати заклади, пояснюючи тим, що медустанова має фінансуватись з держбюджету на відміну від органу місцевого самоврядування. Очільник райради пояснив, що коштів їм не вистачає навіть на ставки і навів як приклад, що охоронця у відпустці заміняли прес-секретар, водій та завгосп, аби не витрачати дарма гроші.

Під час звіту голови адміністрації про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади Юрій Парфенюк повідомив, що уже в районі підписано 7676 декларацій з лікарями, що становить 35% населення. Найбільше – 3623 підписали у Вербі, найменше – 203 у Сатиєві, але тільки через те, що там недавно з’явився медик.
24 голосами призначили депутати Лілію Козуб на посаду завідувача Майданським садком, погодились передати кабінет у Будинку культури для ФСТ «Колос» без конкурсу та нежитлове приміщення урологічного  відділення райлікарні в безоплатне користування дочірньому підприємству «Діасервіс плюс» для розміщення відділення гемодіалізу для хворих на ниркову недостатність строком на 10 років. Окрім цього, депутати підтримали реорганізацію комунального закладу «Дубенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальне некомерційне підприємство.

В цілому було ухвалено 24 питання.

(432)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.