Депутати пропонують ухвалити новий виборчий кодекс та змінити проект державного бюджету

За які звернення і запити голосували депутати Дубенської міської ради на останній сесії
П’ятниця, 24 листопада, була у Дубні гарячою. Але не від погодних умов. Цього дня у Дубенській райраді та Дубенській міськраді відбувались сесії. Що ж стосується останньої, то розпочалась вона з привітання депутатів і міського голови з Днями народженнями, що були у міжсесійний період. Після прийняття за основу порядку денного депутати запропонували додаткові питання, зокрема 3 проекти рішень по земельних питаннях та про внесення змін до Програми творча обдарованість м. Дубно на 2016-2020 рр. (рішення № 161 від 25.12. 2015), про звернення депутатів Дубенської міської ради до операційного директора Ukrlandfarming Ковток Г.І.; внесення змін до Програми книгодрукування.
Близько години часу витратили міські обранці на розгляд депутатських звернень і запитів. Зачитував їх традиційно секретар ради. Никитюк Віталій від імені жителів вул. Тена та Леонтовича просив вирішити проблему підтоплення їхніх осель та подвір’їв стічними та ґрунтовими водами. Начальник управління житлово-комунального господарства Ілля Онисько пояснив, щоб вирішити проблему до кінця уже передбачили 26 тисяч гривень. У запиті Віктора Недашковського йшлось про необхідність ремонту проїжджої частини на вул. Підборецька. Після чого Василь Антонюк закликав визначити пріоритетні вулиці, ремонт яких здійснюватимуть першочергово при наявності коштів. А Леонід Дудко висловився, що схожі звернення – це піар різних політичних сил і нагадав, що кілька років тому пропонував фахівцям у міськраді самим визначитись, мовляв, останні знають, де прокладена каналізація, вода, газ тощо. Фракція ВО «Батьківщина» прохала передбачити кошти при формуванні бюджету на 2018 рік на ремонт класних кімнат у загальноосвітніх навчальних закладах м. Дубно, аби батьки не здавали кошти. Тут же Яків Вагілевич зауважив про благодійні внески у медичних закладах. Схожий запит був у Андрія Хижняка. Відповідно до нього, пропонувалось передбачити кошти на придбання канцелярських товарів у дошкільних навчальних закладах. Цей же обранець закликав виділити кошти на преміювання військовослужбовців, учасників АТО до Дня Збройних сил. На що голова бюджетної комісії зазначив, що військовослужбовці є працівниками державного бюджету і преміювати їх має держава. А міська рада в такому випадку має складати програми. Протокольно управлінню праці і соціального захисту доручили доопрацювати Програму стимулювання учасників АТО за іншими критеріями і такими напрямками, яких немає. Після чого міський голова попросив депутатів працювати над дохідною частиною бюджету, щоб можна було виконати всі запити. Через звернення Тетяни Гончарової жителі вул. Городня просили облаштувати ліхтарі для вуличного освітлення, оскільки після заміни електроопор їх не встановили. В темну пору доби люди можуть травмуватись, а діти бояться ввечері повертатись додому.
Коли ж перейшли до усних запитів, то Володимир Поліха обурився рухом громадського транспорту в напрямку Цукрового району, а тому закликав врегулювати це питання. Тут депутат Віктор Богомаз згадав про відсутність графіків розкладу міського громадського транспорту на зупинках. Розібратись з проблемою доручили управлінню економіки і власності. Олег Швед звернувся від жителів Садової щодо встановлення регульованого пішохідного переходу на вул. Сурмичі, аргументуючи значною кількістю ДТП на цій ділянці дорозі і просив передбачити кошти на встановлення світлофору у цьому мікрорайоні. Пізніше обранець добився аби за його запит проголосували. Уже вкотре Яків Вагілевич наголосив на двосторонній стоянці на вул. Скарбова, що унеможливлює проїзд карети «швидкої допомоги». На що у міській раді відповіли, що заборонні знаки уже готові.

Леонід Дудко зазначив про необхідність влаштування нового вуличного освітлення вул. Грушевського, оскільки існуюче надто застаріле. У вечірню пору це світло надто слабеньке, а тому його треба поміняти. Протокольно управлінню житлово-комунального управління доручили розглянути можливість по замовленню документації задля заміни ліхтарів на вул. Грушевського. Тут обранець Олександр Пастух зауважив, що можна здешевити на придбанні ліхтарів у дубенського підприємця, які не менш якісні, але дешевші, ніж ліхтарі марки «Шнайдер». А за рахунок економії запропонував встановити світильники в інших мікрорайонах чи вулицях. Принагідно Тетяна Гончарова попросила проаналізувати вихід до зупинок, центральних доріг зі шкіл, садків. Для прикладу жінка навела вул.. Лисенка, де ходить значна кількість дітей. Але на одному освітленні вирішили не зупинятись, а зважити й на благоустрій територій до навчальних закладів. Спеціально для цього управління освіти має розробити програму. Схожу проблему озвучила Ольга Коцюба. Щоправда йшлось про зупинку на вул. Волиця. А жителі Семидубської, 10 через Петра Янка наголосили на потребі благоустрою прибудинкової території, зокрема засипання ями, що утворилась поруч з будинком.
Аби кожен депутат «не піарився» Віктор Богомаз пропонував створити комісію по освітленню вулиць і благоустрою прибудинкових територій. Натомість пропозиція Юрія Момотюка передбачала надання таких повноважень існуючій комісії, що визначає першочерговість ремонту вулиць.
Окремим питанням у порядку денному 42 сесії було звернення депутатів до Президента України і голови Верховної Ради.
«…7 листопада Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він прокладе початок оновленню всієї системи влади, припинивши купівлю місць у парламенті. Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки – відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси в законодавчому органі та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями… Тому ми, депутати Дубенської міської ради, висловлюємо свою підтримку змінам у виборчому законодавстві та закликаємо парламент проголосувати за Виборчий кодекс України в другому читанні та в цілому. Також закликаємо Президента України Петра Порошенка якнайшвидше підписати його та ввести в дію», ‒ йдеться у зверненні. Рішення підтримали 30 голосами.

Серед запропонованих змін до бюджету міста на 2017 рік найбільше депутатів хвилювало питання щодо збільшення об’єму субвенції у сумі 545 тисяч гривень обласному бюджету на закінчення робіт з реконструкції Центру дозвілля (спорт школи у Дубні). Для цього пропонувалось 350 тисяч забрати з освітлення вулиць, 294 555 гривень з видатків на капітальний ремонт благоустрою території біля міської ради та 555 гривень з програми відеоспостереження. Депутат Андрій Хижняк здивувався рішенню УКБ, назвавши це клоунадою, мовляв, на одній сесії їм грошей не треба було і вони готові були повернути, а то знову їм треба кошти. 60 тисяч гривень спрямували на центральну новорічну ялинку, зокрема, на прикрашання, шопки, придбання прикрас, освітлення. Внесення змін до бюджету і з доповненнями та звернення щодо перегляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прийняли міські обранці одноголосно. Так як держава хоче багато витрат і видатків покласти на плечі місцевого бюджету, то за прогнозами на наступний рік у бюджеті Дубна не вистачає 25-30 мільйонів гривень.
«…Переконливо просимо Вас при розгляді проекту державного бюджету на 2018 рік та проекту змін до Бюджетного кодексу України :
– збільшити обсяги освітньої субвенції бюджету міста Дубно на 7973,3 тис. грн., а медичної ( на утримання вторинної медичної допомоги) – на 6748,3 тис. грн.;
– здійснити справедливий розподіл між всіма місцевими бюджетами (які мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом) додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я;
– передачу на фінансування із місцевих бюджетів усіх законодавчо установлених пільг тільки після передачі місцевим бюджетам відповідного фінансового ресурсу;
– затвердити законодавчо питання списання заборгованості по середньострокових позиках, яка виникла за 2009-2014 роки.
– врегулювати питання різниці в тарифах та компенсації по тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню 2016-2017років» – просять у зверненні до Президента, Прем’єр-міністра та нардепа Олександра Дехтярчука обранці міськради.
Питання встановлення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території м. Дубно на 2018 рік викликало у залі обговорення. Проектом рішення з метою упорядкування розміру орендної плати, попередження ухилень від оподаткування фізичних осіб, які отримують доходи від надання нерухомого майна в оренду, забезпечення надходжень до бюджету міста передбачалось збільшення розміру оренди за 1 кв. м. на 44%. Неоднозначно до підняття ціни віднеслись депутати, що займаються підприємницькою діяльністю. І хоча мова про них не йшла, а про фізичних осіб, обранці пропонували не підвищувати розмір оренди. Як пояснила начальник управління економіки і власності Мирослава Піддубник, у Дубні за 2016 зареєстровано лише 9 орендодавців, від яких в міський бюджет надійшло 27,5 тисяч гривень. При чому один дубенчанин сплатив 20 тисяч гривень. Виходить, що фізичні особи, які здають в оренду нерухомість не укладають договорів, відповідно не платять податки. Вирішити цю проблему можна ввівши інспектора праці, який матиме необхідні повноваження для перевірки і контролю. Попри утримання членів партії «Батьківщина» і деяких не голосуючих, рішення депутати ухвалили.
Після чого прийняли низку програм і розглянули земельні питання.

(226)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.