Депутати пропонували розірвати договір оренди землі під ТЕС, але колеги – не підтримали

Що просили депутати Дубенської міськради та на що обурювались?
Перша сесія міської ради в цьому році 26 січня традиційно було багатою на прохання депутатів. Чимало депутатських звернень було цього дня від обранців, яких не часто почуєш. Почали депутати фракції «Батьківщина». Віктор Матвійчук просив виділити кошти на лікування дубенчанина, а також замостити ями на вул.. Тихого. А спільно з Віктором Недашковським клопотали обранці про влаштування зупинки на вул.. Підборці, де розвертається автобус №21.
Запит Володимира Поліхи стосувався встановлення контейнерів для сміття неподалік від залізничного вокзалу, але його колеги в «парламенті» не прийняли, так як вирішили довивчити. Також Володимир Поліха зауважив про необхідність відзначення учениці 11 класу ЗОШ №7 Ольги Панчук за успіхи в козацькому двобої. Запит вирішили направити на розгляд в управління освіти та відділ молоді, фізкультури та спорту. Відремонтувати дах та дерев’яні сходи в будинку №3 на вул. К. Острозького просив Яків Вагілевич, зазначивши, що там проживають пенсіонери та інваліди.
Невиконанням депутатських запитів був обурений Олег Швед. Як пояснив сам депутат, два роки тому підтримали його запит про ремонт покриття на вул.. Янки Купали, Гарбарська, Меліоративна, але до цього часу його не виконали, документації не замовили, хоча й запит направили в управління архітектури, будівництва і земельних питань. Люди згаданих вулиць неодноразово звертались в міську раду. А тому повторно Олег Швед просив виготовити проектно-кошторисну документацію, включити ці вулиці в перелік, як такі, що потребують капітального ремонту і при наявності коштів зробити ремонт. Але Василь Антонюк зауважив, що раніше міські депутати прийняли перелік вулиць і це можна зробити, якщо хтось захоче помінятись. Та пообіцяв при наявності вільних залишків вирішувати депутатські запити.
Тоді ж секретар ради озвучив колективний запит від обранців Юрія Мельника, Миколи Стрільчука та Олександра Пастуха. В ньому йшлось, що дубенчани на громадських обговореннях щодо доцільності побудови ТЕС/ТЕЦ 21 січня висловили заборону побудови такого об’єкта в Дубні, в зв’язку з чим просили:
1) досягнення згоди між Дубенською міською радою та представниками забудовника та інвестора щодо розірвання договору оренди земельної ділянки площею 8 га на вул. Семидубська за згодою сторін;
2) у разі недосягнення позитивного результату з розірвання договору оренди вказаної земельної ділянки за згодою сторін зобов’язати міську раду м. Дубно звернутись в суд для розірвання договору оренди;
3) заборонити видачу містобудівних умов щодо вказаної земельної ділянки без сесійного рішення депутатського корпусу і лише після детального ознайомлення і обговорення необхідної отриманої від забудовника та інвестора інформації у всіх постійних комісіях ради та після публічного їх обговорення з громадою міста на громадських обговореннях чи слуханнях. Тут міський голова повідомив, що подібний лист надійшов від громадської ради і електронною поштою надійшов лист від інвесторів про розірвання угоди по будівництву ТЕС. За його словами, питання буде вирішено згідно з чинним законодавством, в правовому полі і його обговорять з головами фракцій, головами постійних депутатських комісій. Та запит підтримали лише 9 депутатів, 1 Руслан Мосійчук був проти, а решта – Антонюк Василь, Березовський Павло, Гончарова Тетяна, Дучук Галина, Ковальчук Олександр, Коцюба Ольга, Матвійчук Віктор, Недашковський Віктор (ніколи не голосує, коли зачитує запити), Опалак Вадим, Пилипчук Микола, Поліха Володимир, Сорока Володимир, Швед Олег і Янок Петро – не голосували або утримались. Відповідно рішення не прийняли.
Через запит Валерій Потапчук закликав виділити кошти на ремонт приміщення філіалу Будинку дітей та молоді, що на вул. Поліщука, 23. Біля цього ж приміщення хочуть встановити дитячий майданчик, кошти на який просив виділити Віктор Недашковський.
Звернення громадської ради, голова та члени якої були присутні на сесії,  щодо побудови ТЕС/ТЕЦ депутати не дозволили зачитати. При цьому секретар ради намагався переконати їх в необхідності озвучення звернення. Після чого Юрій Мельник розповів, що до нього звернулись вул. Руданського, Коперника і Молодіжна закрити люк між будинками на вул. Руданського. Вирішити це питання зобов’язали Іллю Ониська до середи і особисто доповісти міському обранцю.
На підтримку військових пенсіонерів депутати схвалили звернення до Президента України П. Порошенка, голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем’єр-міністра В. Гройсмана, секретаря Ради національної безпеки і оборони України О. Турчинова, народного депутата України О. Дехтярчука щодо диспропорції у пенсійному забезпеченні військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників поліції, осіб звільнених з військової служби в залежності від дати призначення пенсії. У ньому вимагали перерахувати раніше призначені пенсії з 1 січня 2018 цим особам та здійснити їхню виплату.
Репліку до прийняття рішення Про роботу Дубенської міської ради сьомого демократичного скликання за 2017 р. озвучив Руслан Мосійчук. Депутат зробив зауваження колегам Пастуху, Стрільчуку і Табачуку, мовляв, вони приходять лише на початок сесії, «піаряться на камеру» та не досиджують до кінця засідання. Голову постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, Якова Вагілевича заступник міського голови просив вплинути на таких депутатів, як Герасименко, Мацишин, Омельянчук, Павловський, бо в них низький рівень відвідуваності сесій.
У лютому міські обранці, як і керівник КП «Дубнокомуненергія» мають прозвітувати перед своїми виборцями. В тому ж місяці секретар ради доповідатиме про виконання у 2017 році депутатських запитів. Інші очільники комунальних підприємств підсумовуватимуть роботу в березні.
Як раніше повідомляв Інформаційний портал м. Дубно, чимало уваги депутати приділили покращенню ситуації у Дубенській ЦРЛ. Проблему з фінансуванням медзакладу запропонували вирішити передачею лікарні у власність громади міста.
Оскільки координаційною радою було підтримано 7 пропозицій, які реалізовуватимуть за кошти громадського бюджету, то обранцям довелось вносити зміни до Положення про громадський бюджет у місті Дубно та Міської цільової програми «Громадський бюджет у місті Дубно на 2017-2020 роки. На 2018 рік громбюджет затвердили у розмірі 1 132 805. А від комунального майна (крім підвальних приміщень), що знаходиться на балансі комунального підприємства «Центральна житлово-експлуатаційна організація «Житловик», гроші за користування розподілили порівну, тобто 50 % орендної плати – до бюджету міста, а ще         50 % – балансоутримувачу на матеріально-технічне забезпечення діяльності підприємства.
Загалом депутати розглянули понад 80 питань.

(363)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.