Чому зараз постійно панує криза

кризаЄврокриза, криза в Україні, криза біженців – політика перебуває в пастці надзвичайних положень, що змінюють одне одного. Це не випадковість: основні проблеми Європи взаємоповʼязані

Як повідомляє УНІАН, про це пише Хенрік Мюллер у своїй статті «Чому зараз постійно панує криза», опублікованій на сайті німецького видання Der Spiegel.

Це не нормально: Одна криза за іншою. Тільки за останні роки, ми намагалися впоратися – без претензії на завершеність: з банківськими, борговими кризами, кризою довіри, єврокризою, кліматичною, кримською і українською кризами і кризою біженців.

Європа потрапила в пастку надзвичайних положень, що змінюють одне одного. Непередбачувано, неминуче, нерозвʼязно – або, принаймні, так здається. Насправді, все трохи по-іншому. Кризи, які довго тліють, тягнуть за собою наступні труднощі. З невирішених проблем минулого виростають кризи майбутнього. У цьому необхідно щось змінити.

Європа мучиться. Це буде видно на зустрічі лідерів в четвер на саміті в Брюсселі. На перших позиціях порядку денного: велика кількість іммігрантів, простіше кажучи: криза біженців. Позиції фіксовані, фронти укріплені. Досі не видно навіть приблизного істинного загального вирішення поточних проблем. Драматичний провал. Якби європейці зуміли швидко розвʼязати єврокризу, а не постійно її відкладати, то кризу біженців було б легше вирішити.

Суперечки з приводу єдиної валюти коштували багато впевненості в собі. Європейський дух минулих років серйозно пошкоджений. Також економічні умови не зовсім сприятливі. На відміну від Німеччини, де гарна економічна ситуація, і панує брак робочої сили, більшість решти Європи ще не оговталося економічно. У багатьох країнах, економіка після глибокої рецесії 2009 року ще не стала на ноги належним чином. Рівень безробіття залишається високим, добробут знижується.

Слабка економіка, складна інтеграція

Критична ситуація панує в тих країнах, в які багато новоприбулих приїжджають, як в першу країну ЄС: Греція та Італія. Навіть Угорщина, не євро-країна, але тісно повʼязана з єврозоною, знову зафіксувала помітне зростання тільки з минулого року. У Хорватії, ситуація як і раніше важка, рівень безробіття становить 16 відсотків.

Нинішня нездатність ЄС знайти спільну адекватну відповідь на приплив мільйонів людей, також є наслідком неспроможності єврозони знайти адекватну відповідь на єврокризу.

Фінансова криза 2008 року перетворилася на тривалу стагнацію. Вона змогла зайти так далеко, тому що в єврозоні немає важливих інститутів, які існують в інших країнах. США, наприклад, вже давно попереду: В Америці грошова і фінансова політика була більш гнучкою, тому що центральний банк був в змозі допомогти з масштабною покупкою державних облігацій. Висока заборгованість підприємств і громадян, у свою чергу, яка виникла в роки буму, США частково скоротили. Сотні банків були закриті. Результати вражають: Економіка США знову зростає, рівень безробіття скоротився вдвічі.

Міжнародний валютний фонд підрахував на цьому тижні: Сполучені Штати в даний час знаходяться знову на тому шляху зростання, на якому вони були до великої рецесії.

Берлін упустив можливість

Непередбачувано, неминуче, нерозвʼязно? Зовсім ні. Єврозона – під керівництвом Берліна – не створила умови для рішучої ліквідації після кредитного буму нульових років. Крім того: Вона не створила їх свідомо. Відповідно повільно проходить і скорочення частки позикових коштів; економіка не перебуває в русі.

Також поточна економічна слабкість і триваючі внутрішні європейські суперечки шкодять зовнішній політиці. Керівництво Росії добре бачить тріщини в ЄС і намагається розширити сферу свого впливу. Оскільки Європа була зайнята, насамперед, собою, ситуація з мільйонами сирійських біженців в Туреччині, Йорданії та Лівані залишалася без уваги. Відповідно ЄС не був готовий до цього, коли багато людей почали шукати захист в інших країнах. Якщо європейці, зрештою, не зможуть разом впоратися з цією ситуацією, ЄС може постраждати у своїй основі.

З невирішених проблем у минулому виростають кризи майбутнього. Тому ЄС повинен в терміновому порядку реформувати свої інститути. Європа повинна зважитися на більшу інтеграцію. Насправді, глави держав і урядів в цьому році хотіли зробити рішучі кроки. Але, судячи з усього, з цього знову нічого не вийде.

Найбільш важливі економічні події найближчого тижня

Понеділок

ЛЮКСЕМБУРГ – Сирія, Росія, біженці – зустрічаються міністри закордонних справ ЄС.

СТОКГОЛЬМ – першопрохідці і мислителі – будуть оголошені лауреати Нобелівської премії цього року в галузі економіки.

МЮНХЕН – зняття з виробництва дизельних моторів? – BMW повідомляє дані про продажі за вересень. Перші свідчення того, чи утримаються споживачі зараз від покупки автомобіля.

КІЛЬ – благодійники на Балтійському морі – Глобальний економічний симпозіум радиться про те, як вирішувати глобальні проблеми.

Вівторок

ФРАНКФУРТ – Книгодрукування живе – відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку.

БЕРЛІН – Німецька Сила – Національний Саміт з машинобудування обговорює перспективи в часи економічного спаду ринків, що розвиваються, цифрової епохи і триваючої єврокризи.

ПЕКІН – досі дуже розчаровує – Нові дані про зовнішню торгівлю Китаю.

МЮНХЕН – щотижня заново – співкеруючому Deutsche-Bank Фітчену, його попередникам і деяким колегам доведеться відповідати в суді – за спробу шахрайства.

Середа

Шарлотта / Сан-Франциско – сезон звітів – Великі установи Bank of America і Wells Fargo повідомляють дані за третій квартал.

Четвер

БРЮССЕЛЬ – Даремна суперечка – зустріч лідерів ЄС.

Пʼятниця

ВАШИНГТОН / НЬЮ-ЙОРК – Наскільки сильна Америка? – Насправді, керуючі Федеральної резервної системи як і раніше хочуть підвищити процентні ставки ще в цьому році. Наскільки терміново необхідний такий крок, покажуть нові дані про промислове виробництво США та довіру споживачів.

Неділя

КАЇР – демократія? – Починаються парламентські вибори в Єгипті.

ФРАНКФУРТ – промисловість за часів дизельного обману – початок профспілкової конференції IG Metall.

(6)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.