Чому нардеп підтримав відставку Соболєва і не підтримав поправки про визнання ДНР/ЛНР терористичними організаціями

Народний депутат від Дубенщини розповів чому голосував «за» або «проти» обговорюваних законопроектів
Аби розповісти про роботу в Раді та плани, а також відповісти на запитання журналістів депутат Верховної Ради від Дубенщини Олександр Дехтярчук 29 січня зібрав прес-конференцію.
Реінтеграція Донбасу
Спершу нардеп розповів про закон про реінтеграцію Донбасу. За словами обранця, він мав на меті посилити дипломатичну позицію України у відстоюванні цілісності і суверенітету. До нього було зареєстровано понад 600 поправок, але багато з них вносились політиками для того, щоб продемонструвати позицію «патріота». Олександр Дехтярчук пояснив, що голосував за 5 поправок Олега Мусія, але вони не пройшли, а за аналогічну поправку від Радикальної партії він не голосував. Тому що жоден нормативно-правовий документ не припинить війну на Донбасі. Окрім того, в законопроекті уже АТО замінено іншою назвою. Пропозицію фракції УКРОП про розірвання дипломатичних відносин з Росією обранець підтримав.
«Верховна Рада в своїй постанові чітко визначала країну агресора, ДНР і ЛНР – терористичними організаціями. Але щоб їх аналогічним чином визнала міжнародна спільнота, то мабуть, політики і я в тому числі, більшу увагу повинні звертати на діяльність правоохоронних органів, які мають зібрати необхідну доказову базу, аби в міжнародних судам їх визнали такими, як ми хочемо. Нам потрібна сильна українська армія і визнання міжнародної спільноти» – вважає законотворець.
Законопроект вважає вдалим, тому що російські ЗМІ назвали його законом про війну.
Приватизація державних об’єктів
Щодо закону про приватизацію, то нардеп за нього не голосував, через те, що не був ознайомлений з повним переліком об’єктів державної власності (понад 600), які виставлятимуть на продаж. Для прикладу він навів єдине прибуткове підприємство в торфовидобувній галузі – Рівнеторф (раніше Смигаторф). За минулий рік воно втричі збільшило норму видобування брикету і успішно розвивається, а тому не бачить жодної логіки в необхідності його приватизації. У випадку збитковості підприємства Олександр Дехтярчук підтримує залучення інвесторів. Також підтримуватиме народний обранець законопроект про антикорупційний суд, який розглядатимуть, коли запрацює нова сесія, з 6 лютого.
Обласні ради геть від децентралізації
Законопроект про надання містам обласного значення статусу об’єднаної територіальної громади був прийнятий в першому читанні і в другому, думає Олександр Володимирович, знайдуть необхідну кількість голосів. Хоча й зазначає, що депутати-мажоритарники боязко ставляться до зміни меж округів. Депутат спільно з Юрієм Ганущаком уже зареєстрували в комітеті законопроект, який має на меті усунути обласні ради від формування перспективних планів децентралізації.
«На наш погляд, обласні ради абсолютно є заполітизовані. І навіть та практика, коли за кордоном органами місцевого самоврядування не вважаються обласні ради, говорить про те, що в нас є багато запитань стосовно діяльності і можливості рад випливати на формування перспективних планів ОТГ областей. До того ж, в Конституції чітко прописано, що визначення адміністративно-територіального устрою – це функція Кабінету Міністрів. Ми маємо чимало прикладів, коли за рік до президентських виборів обласні ради приймають рішення про утворення маленьких територіальних громад, хоча й відповідно до закону про децентралізацію, вони не є спроможними, тим самим нівелюючи закон. Тому ми хочемо усунути політичну складову від процесу децентралізації» – каже Олександр Дехтярчук.
До слова, на Рівненщині уже сформовано 25 об’єднаних громад, з яких 15 – на території виборчого округу.
Дивує нардепа позиція деяких голів райдержадмінстрацій, коли вони відділяють ОТГ від меж району або кажуть, що не мають функцій в об’єднаній громаді. І як варіант пропонує – фінансовим управлінням РДА допомагати в бюджетних питаннях громад, управлінням економіки – в написанні проектів тощо.
Відставка голови антикорупційного комітету
На запитання журналіста Інформаційного порталу м. Дубно чому депутат голосував за відставку Єгора Соболєва депутат відповів так:
«Я голосував «за» і причина в мене дуже проста. В цьому комітеті працює мій друг Олег Барна і я з не чужих слів, а з конкретної практики знаю, як працював цей комітет. Я маю з чим порівняти. В нас теж головою комітету є представник опозиційної сили «Батьківщина» Сергій Власенко, але коли ми заходимо в кабінет, ми залишаємо свої політичні вподобання за стінами. Я з задоволенням кажу, у нас майже немає політичних непорозумінь, тому що маємо служити місцевому самоврядуванню, а не своїм політичним партіям, будучи в комітеті. Депутати зі всіх куточків України з’їжджались на засідання, а голова (Соболєв – прим. Ред.) за годину до початку переносив засідання ще на тиждень. І так тричі поспіль. Політична боротьба не має впливати на роботу структурних комітетів Верховної Ради. Так само, наприклад, за кордоном. Сергій Власенко, коли їде в службову поїздку, не виступає як лідер Батьківщини, а виступає як голова комітету і чітко відстоює позицію держави Україна. Єгор Соболєв робив навпаки».
Детальніше про роботу народного обранця на теренах Дубенщини та позицію щодо місцевих питань – незабаром на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(473)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.