Чому млинівські активісти вимагали розписку в мера

Громадські ради міста та району запросили владу Дубенщини до обговорення та пошуку рішення кричущих питань
29 червня відбулося об’єднане засідання громадських рад при виконавчому комітеті Дубенської міськради та Дубенській РДА. В спільному засіданні взяли участь міський голова Василь Антонюк та заступник голови райдержадміністрації Володимир Іщук. На порядку денному були найбільш наболілі питання Дубенщини: екологічний стан річки Іква, поширення борщівника, проблема стихійних сміттєзвалищ, стан та перспективи реставрації Луцької брами, стан та перспективи фінансування медицини Дубенщини. Що й власне об’єднало ради до пошуку спільної концепції їх вирішення.
До обговорення питання річки Іква запросили і представників з Млинівщини, зокрема голову Млинівської РДА Петра Рухера та тамтешніх активістів. Мали прибути представники з Кременеччини, але чомусь запрошення з Дубна – проігнорували.

Представники Млинівщини традиційно нарікали на дубенські очисні, вбачаючи корінь зла в саме в них і вимагали від міського голови Дубна розписку про те, що він несе відповідальність за здоров’я млинівчан, які купаються в Ікві. Натомість Василь Антонюк наголосив на тому, що проблема не лише в дубенських очисних, а й в Млинові є фактори шкоди для річки, а найбільше забруднюють річку в Кременці, оскільки скидають в Ікву зовсім не очищені стоки. Млинівчани також вимагали від влади Дубна, щоб виділили кошти і закупили тракторці для скошування водоростей і розповіли, що такий досвід вже самі застосовували (позичали тракторець у Ревенка). Голова Млинівської райдержадміністрації на це заявив, що не дозволить скошувати водорості, бо це, можливо, не прийнятно в екологічному аспекті і може нашкодити екосистемі річки.
Перипетій та суперечок було багато: вчергове перечислили і підприємства, які забруднюють річку і автомийки. Мовляв, керівників підприємств потрібно залучати до фінансування вирішення питань реконструкції очисних. Млинівчани звернулися з проханням до влади Дубна – заборонити облаштування нових автомийок, допоки не вирішиться питання реконструкції очисних, а також якнайшвидше втілити в життя реконструкцію очисних.
Василь Антонюк повідомив, що вже в активній стадії розробка проектно-кошторисної документації і що сьогодні влада міста та нардеп Олександр Дехтярчук працюють над залученням коштів на реалізацію проекту. Уже на днях міський голова поїде до Польщі з пропозиціями, в надії залучити європейські кошти.

Також на засіданні вирішили: вивчити питання екологічної безпеки використання тракторців для скошування водоростей, апелювати до влади Кременця щодо вирішення проблеми нерозпочатого будівництва тамтешніх очисних, звернутися до влади України щодо фінансування будівництва та реконструкції очисних в Дубні і Кременці та спільно шукати інші чинники забруднення річки.

Обговорили на засіданні і поширення борщівника, який загрозливо розростається на всій території Дубенщини. Найбільше його у с. Тараканів та околицях міста.

Заслухали директора КП «Зелене господарство» Віктора Матвійчука, який зазначив що кропіння борщівника – неефективне, оскільки рослина – багаторічна і живуча, має могутнє коріння. Єдиний метод – постійне скошування, тоді, мовляв, за декілька років можна позбутися проблеми. Представники району з цим не могли не погодитися, як і з тим, що треба щось робити. Тож вирішили підготувати план спільних дій.

Тоді дійшли до сміттєвої проблеми. Адже як в районі, так і в місті скоро не буде де подіти сміття. А тим часом ще й стихійних сміттєзвалищ – все більше і більше. Василь Антонюк зауважив, що дубенський полігон поки що не до кінця вичерпав свої проектні потужності і ще може приймати сміття. Проте проблему треба однозначно вирішувати. Адже це стосується не лише міста, а й району в цілому. З цим погодилися і представники району. Як розповів міський голова, сьогодні Кабмін вирішує питання будівництва сміттєсортувального заводу в Дубні, зокрема (на території колишнього заводу по просочуванню деревини), але як варіант треба розглядати і територію біля хутора Маївка (неподалік ОТГ Привільне).

Щодо вирішення питання Луцької брами, то нині обговорюється питання її можливої передачі УПЦ КП для облаштування монастиря. Міський голова зауважив, що проблема порятунку багатьох пам’яток у місті полягає ще й в тому, що вони на балансі в облради. Так, наприклад, будинок контрактів (Будинок дітей та молоді) сьогодні розпочали реставрувати за кошти міського бюджету завдяки тому, що вдалося виклопотати у влади області його повернення у комунальну власність міста. Зійшлися на думці, що треба звернутися до обласних депутатів з клопотанням про передачу Луцької брами на баланс Дубенської міськради, щоб згодом передати її УПЦ КП, яка там можливо, зробить духовну обитель та врешті наведе лад.

Щодо проблем медицини, то присутній на засіданні об’єднаної громадської ради головний лікар КЗ «Дубенська ЦРЛ» Віталій Табачук звернувся через те, що заклад недофінансований, оскільки влада міста мала б перерахувати кошти, передбачені на обслуговування дубенчан. Проте начальник відділу охорони здоров’я Дубенської міськради Ярослав Артемовський зауважив, що і в лікарняних закладах міста, в свою чергу, витрачаються значно більші кошти на обслуговування мешканців району. Все ж таки міський голова пообіцяв, що в разі достатнього перевиконання бюджету, влада  міста виділить кошти на райлікарню, щоб не було проблем з оплатою зарплати медпрацівникам.

(46)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.