Чому головний поліцейський ходить пішки і що змінилось за рік?

Керівник Дубенського відділу поліції Роман Панасюк розповів про роботу представникам ЗМІ
Рік тому, 24 квітня, особовому складу Дубенського відділу поліції представили нового очільника Романа Панасюка. На полковника поклали тимчасове виконання обов’язків начальника, але до цього часу Роман Миколайович керує дубенськими поліцейськими, при тому, що чимало дубенчан сумнівались, що чоловік надовго затримається у наших краях. До того ж керівник виявився активним і завзятим. Неодноразово його можна побачити у «цивільному» на різноманітних міських заходах. Головний поліцейський не тільки сам приймає участь у житті міста, а й залучає до цього своїх підлеглих. Що змінилось за рік, які плани на майбутнє у керівника правоохоронців – поцікавився журналіст Інформаційного порталу м. Дубно.
– Романе Миколайовичу, на Дубенщині Ви працюєте вже рік. Що змінилося за цей час, чого Вам вдалося досягнути?
– Ми розпочали активну працю спільно з м. Дубно, ОТГ та сільрадами Дубенського району. В цілому проводимо спільні заходи щодо охорони громадського порядку та внутрішньої безпеки, займаємося обговоренням питань, які є в громадах, спільно знаходимо порозуміння та конструктивні рішення, що необхідні для громад. Поліція завжди реагувала та реагує на всі події, заяви та повідомлення, які доходять до нас.
– Як вам працюється та живеться в нашому місті та які розбіжності у роботі, якщо порівнювати з Херсонщиною та Миколаївщиною?
– Закон у поліції єдиний, реагування на події та повідомлення передбачені законодавством і кожен працівник має свої функціональні обов’язки, які він зобов’язаний виконувати. Поліція – це єдина структура, діяльність якої не залежить від місця розташування.
– З якими складнощами Ви зіштовхнулися зайнявши дану посаду?
– Складність полягала лише в тому, що я не знаю місцевості, але якщо виникають будь-які запитання дубенчани завжди допомагають.
– Протягом кількох років на Дубенщині змінилося багато начальників, тому ми можемо провести деякі порівняння: на відміну від ваших попередників Ви часто ходите пішки. Чи користуєтеся службовим авто? І з чим це пов’язано?
– Коли Ви їдете на машині, то люди не можуть спілкуватися з вами, а коли ходите містом – будь-який громадянин може підійти і щось у вас запитати. Крім того, коли ходиш вулицями бачиш причини і умови, які можуть впливати на кримінальну ситуацію (наприклад, відсутність освітлення). І вже спільно з міською радою працювати над врегулюванням тих питань, які потребують вирішення.
– Тобто Ви хочете бути ближчим до народу? Як часто до вас підходять та з якими запитаннями звертаються?
– В нас немає такого ближчим чи не ближчим. Ми з вами одна громада. А перехожі можуть поставити будь-які запитання, а ми намагаємося відразу їх вирішити, взяти до уваги або просто поспілкуватися з людиною і порадити їй вихід з тієї чи іншої ситуації.

– Романе Миколайовичу, Ви були ініціатором того, аби спільно з поліцейськими патрулювали представники влади. Чи вдалась ваша ідея і чи плануєте її продовжувати?
– Звичайно будемо продовжувати. Якщо з цього нововведення буде лише один позитивний момент, якщо ми зможемо допомогти одному громадянину, одній сім’ї, то це вже – великий плюс. Щоправда патрулювали по п’ятницях з секретарем міськради Віктором Недашковським, але й мер також прийме участь. Це потрібно через те, що представники влади відразу можуть дати відповідь на запитання, за потреби записати людину на прийом, обговорити проблему на депутатському засіданні чи на виконкомі.
– Часто в соцмережах дубенчани скаржаться на безпорядок в зоні відпочинку Острівок. Як часто поліцейські патрулюють Острівок?
– Острівок наші працівники патрулюють, коли там масове скупчення людей. Найчастіше це вихідні та свята.
А чи допомагає Вам міська та районна влада, чи їхня допомога лише на словах?
– З владою ми тісно співпрацюємо і вже разом працюємо над відновленням колишнього поста ДАІ (адмінбудівлі №2). Спільно з міською радою створюємо другу поліцейську станцію в районі Базарчика – місяць, два і ми її запустимо. Також уже є напрацювання щодо поліцейської станції в Смизі, де з нами заступає Громадська варта. За допомоги влади плануємо оновити відеосистеми в місті та встановити їх в територіальних громадах.
– Ви згадали про Громадську варту у Смизі, а як з Козацькою вартою у Дубні? Формуванню неодноразово виділяють кошти на пальне, розкажіть про вашу співпрацю.
– Козацька варта патрулює разом з нами і на свята, і у вихідні дні. Праця в нас налагоджена, учасники організації ініціативні, якщо вони надають нам інформацію ми обов’язково її перевіряємо.
– І наостанок – чи є у вас прийомні дні? Коли громадяни можуть звернутись до вас?
– У мене є визначений прийомний день, але приймаємо мешканців Дубенщини будь-коли. Якщо я є на місці бажаючий громадянин може без проблем піднятися (кабінет керівника на 2 поверсі-прим. ред..) і поспілкуватися зі мною, якщо людина не може піднятися – я спущуся сам.
Згадуючи наше знайомство Ви сказали, що приїхали сюди «не перекантуватись», які ваші плани на майбутнє?
– Перекантуватися – це коли людина перечекала, почитала книгу чи зробила вигляд, що дуже зайнята, але при цьому мало що дієвого чи суттєвого зробила. В моєму розумінні, якщо в тебе значима посада, ти повинен виконувати ті завдання, які на тебе покладені. А щодо планів – Ви постійно бачите в нас щось нове і ми не плануємо зупинятися.
На завершення інтерв’ю Роман Панасюк подякував і журналістам за оперативне висвітлення подій в ЗМІ, які можуть прочитати представники поліції та відразу відреагувати. А також керівник правоохоронців нагадав, що у поліції оголосили конкурс на вакантні посади і триває він з 19 квітня по 8 травня.
А ми дякуємо за розмову Роману Миколайовичу і бажаємо терпіння і успіхів у роботі.

(581)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.