Чому депутати «втікали» з зали та де візьмуть гроші на синагогу

На сесії у Дубні обранці внесли зміни до бюджету та підтримали сімейні цінності
61 сесія Дубенської міської ради відбулася сьогодні, 23 листопада. 21 обранець з’явився на черговому засіданні, чого цілком достатньо, щоб сесія була повноважною. Традиційно сесія мала б розпочатися з зачитування депутатських звернень, проте, як зазначив секретар Віктор Недашковський, письмових запитів не було.
Микола Пилипчук усно озвучив пропозицію звернутися до голови країни з наступним зверненням:
«З метою захисту і розвитку інституту сім’ї просимо Вас:Зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, у якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;

    1. Вивчити словосполучення сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів та урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження та не допустити включення цих словосполучень у нові Закони та нормативно-правові акти;
    2. Не допустити ухвалення Закону України про цивільне партнерство, що передбачено п.6 ст.105 плану дій з реалізації національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;
    3. Виключити з регулятивних правових актів по освітній сфері та текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставить за мету подолання гендерних стереотипів…».

Також Микола Пилипчук запропонував розмістити це звернення у місцевих ЗМІ. Таке рішення депутати підтримали одноголосно.

Ще одне звернення запропонував надіслати Президенту Андрій Хижняк, яке стосувалося «негайного скасування постанови Кабміну про підвищення ціни на газ для населення». Цей документ підтримали 16 депутатів, Віктор Недашковський, Володимир Сорока, Микола Пилипчук, Павло Березовський не голосували, а мер – утримався. Тож рішення не прийняли.
Наступний запит озвучила Ольга Коцюба, яка просила депутатів виділити кошти на додаткове обладнання в зв’язку з реформуванням КЗ «Пологовий будинок» в комунальне некомерційне підприємство, яке передбачає укладання договору з Національною службою здоров’я. Хоча мова йшла про велику суму, Василь Антонюк доручив профільній комісії вивчити це питання і доповісти на наступній сесії. Звернення колеги підтримали 18 обранців, тож рішення прийняли.
Валерій Потапчук також звернувся до присутніх з проханням допомогти з транспортом для організації поїздки керівників гуртків та їхніх вихованців-переможців обласних та Всеукраїнських конкурсів туристсько-краєзнавчого відділу Будинку дітей та молоді на Житомирщину. Мер погодився, що потрібно допомогти забезпечити дітям поїздку навіть без голосування.
Після запитів та звернень присутні перейшли до питань порядку денного, перше з яких стосувалося результатів та рекомендацій червневого державного фінансового аудиту. Проект рішення передбачав подальше виконання Плану заходів з реалізації пропозицій за результатами державного фінансового аудиту виконання бюджету міста Дубно управліннями та відділами міської ради. Доповідати по цьому питанні мала б Ольга Ляшенко.
Оскільки Ольга Аполлінаріївна була відсутня, а члени земельної комісії хотіли б це питання дослідити детальніше, мер запропонував перенести його на наступну сесію. За таку пропозицію проголосували лише 17 депутатів, а присутні зрозуміли, що немає кворуму.
«Це серйозне питання, шановні. Чому боятися? Ну не голосуйте, а навіщо ж втікати з залу. Я цього не розумію. Від кого ви втікаєте, від своїх же ж виборців?» – зазначив Василь Антонюк.

Через декілька хвилин «зниклих» депутатів знайти вдалося, сесія стала повноважною і всі проголосували за проект рішення.
В черговий раз на сесії внесли зміни до бюджету міста на 2018 рік. Додаткові пропозиції озвучила начальник фінансового управління Світлана Розмислович:
«Пропонується збільшити об’єм дохідної, видаткової частини бюджету міста на суму субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток території на загальну суму 1 млн 55 тис. грн. Ці кошти в розпорядженні Кабміну розбиті пооб’єктно – на придбання та облаштування 4 дитячих ігрових майданчиків по 120 тис. грн – на території НВК школа-гімназія та на вулицях Млинівській, Зої Гайдай та Кондратюка. Іншою субвенцією згідно з розпорядженням голови ОДА в Дубно спрямовано 215 тис. 900 грн, з них 200 тис. на придбання інсуліну та 15 тис. 900 грн на оплату праці працівникам закладів охорони здоров’я, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам».
Також Світлана Іванівна пояснила внутрішні зміни бюджету міста. Оскільки відтепер синагога на балансі міста, а мер доручив фінансовому управлінню знайти кошти для накриття будівлі – їх забрали з ДЮСШ.
«Ми пропонуємо зменшити об’єм видатків, які планувались на оплату енергоносіїв у спортивній школі в зв’язку з економією. Загальна сума зняття по спортивній школі – 400 тис. грн. І ще по трьох об’єктах: капітальний ремонт фасадів ДНЗ №4 – мінус 30 тисяч, НВК «ЗНЗ ДНЗ» – мінус 30 тисяч і реконструкція системи опалення ЗОШ №6 – мінус 30 тисяч 2 гривні. Загальна сума – 490 тисяч 2 гривні пропонується спрямувати відділу культури для продовження поточного ремонту нашої синагоги».

Інші перерахування стосувалися зменшення видатків по управлінню освіти, в зв’язку зі зміною коду бюджетної програми та спрямувати цих 550 тисяч на іншу бюджетну програму. Також виділили додаткові гроші для малозахищених верств населення за рахунок утримання кошторису міської ради, Програми відпочинку та оздоровлення дітей та Програми міжнародного співробітництва на загальну суму 22,5 тисяч гривень. Також на підтримку малозахищеним верствам населення мають спрямувати зекономлені управлінням праці та соціального захисту населення кошти до кінця поточного року.
«Якщо мені не зраджує пам’ять, то ми говорили, що з ремонтом має допомогти єврейська громада. Приблизно рік тому, коли ми вводили спортивну школу в експлуатацію, там потрібно було доплатити останній транш на область, щоб повноцінно спортивна школа отримала не лише завершення роботи, а й весь спортивний інвентар, який був у проекті. Настільки мені відомо, ті кошти, близько мільйона, повернулися назад, а інвентар не закуплений по сьогоднішній день. Якщо вийшла така економія, що ми близько півмільйона забираємо з спортивної школи, то чи не можна спрямувати ці кошти на спортивний інвентар, а ту суму, яку потрібно на покрівлю синагоги знайти десь в іншому місці», – поцікавився Андрій Хижняк.
Юрій Момотюк, Світлана Розмислович та Василь Антонюк запевнили, що інших ресурсів немає. Також мер пояснив, що єврейська громада допоможе лише тоді, коли місцева влада сама почне щось робити. Проте відповідь Андрія Хижняка не влаштувала і він запевнив, що постійно повертатиметься до питання куди подівся мільйон та коли в спортивній школі буде інвентар, доки не отримає відповіді. Тому під час голосування він утримався, а всі інші проголосували «за».
Інші питання порядку денного до земельних депутати вирішували без обговорень та суперечок, яких в цілому було понад 100.

(605)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. саланг :

    Дубно, по жизни – еврейский городок, то есть, отсутствие полноценной синагоги – нонсенс!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.