Чи всі важливі деталі врахували для будівництва «Епіцентру»?

epitsentrВажливе питання для дубенчан лишається дискусійним
Чомусь так вже повелось останнім часом в нашому місті, що бачення його сьогодення чи найближчого майбутнього вирішують далеко не дубенчани. Яскравий приклад цього – будівництво в Дубні гіпермаркету «Епіцентр». Я не буду вникати в те, чому саме наше місто припало до смаку будівельним магнатам часів Януковича, скажу лише, що для реалізації цього проекту місцева влада зобов’язана була провести величезну роботу. І що найголовніше – не упереджену. Потрібно було вивчити не лише всі «за» чи «проти», а й зробити ґрунтовний економічний аналіз. І щоб під цим висновком стояли прізвища та підписи працівників мерії, фіскальної та інших відповідних служб, які так, чи інакше, будуть причетні до реалізації цього будівництва. Можливо тоді і не виникало б у дубенчан і, зокрема, в мене різного роду запитань.
Наприклад, чому земельну ділянку, на якій планується будівництво і яка належить місту, продає приватний підприємець (в якого вона лише в оренді), а не міська рада? Скільки коштів втратить наше місто від не проведеного аукціону і хто компенсує ці втрати? Наскільки відповідає чинному законодавству навіть початкова стадія реалізації цього проекту?
Але давайте спочатку повернемось в недалеку історію. Наскільки я пам’ятаю, згідно рішення міської ради від 2012 року ця земля надавалась тоді приватному підприємцю Богомазу В.Й. в оренду терміном на п’ять років для будівництва торгово-розважального центру, якого дійсно потребує Дубно, і за який так агітували місцеві керманичі. Що ж змінилось у місцевих владних коридорах?  Влада – ні. Як у 2012-му році, так у 2017-му містом керує В.М. Антонюк. Орендар також той самий. Ось тут і повинна була спрацювати владна машина, яка б і переконала дубенчан у доцільності реалізації в місті саме цього проекту, а не іншого. І що найголовніше, саме на цій земельній ділянці, по вулиці Грушевського, а не де інде. Ось чому і виникають в одних запитання, в інших домисли, а в третіх, і їх, на жаль, більшість, байдужість до всього що робиться в Дубні.
До речі, щодо гіпермаркетів, яких сьогодні не бракує в нашій державі. Жодного «Епіцентру» в містах подібних до Дубна – немає. Це надто мале місто для такої конкуренції. Після будівництва цього гіпермаркету в Шепетівці, його власники хотіли зайти в Славуту, Старокостянтинів та ще ряд інших міст. Та громади, на чолі з міськими головами, категорично їм відмовили. Як зізнався мені під час розмови міський голова Славути Василь Сидор, в разі позитивного для «Епіцентру» рішення, в місті відразу б закрилось щонайменше 100 підприємців. А за ними стоять не лише власні сім’ї, але і родини їхніх працівників. Така ж ситуація, як на мій погляд, буде і в Дубно. Адже «Епіцентр», це не лише будівельні матеріали, а й меблі, дитячі іграшки, посуд, постільна білизна, побутова хімія і т.д. За відсутністю конкуренції, яка ще сьогодні є між нашими приватними підприємцями, в місто прийде монополіст. І ціни буде диктувати він. До речі, щодо «епіцентрівських» цін. Дійсно в «Епіцентрі» більший вибір, і вибірково нижчі ціни. Але, загалом, ціни тут вищі від дубенських на 7-15 відсотків.
Є ще одна проблема, яку, як на мій погляд, варто озвучити. З приходом в Дубно «Епіцентру», кількість оборотних коштів в місті зменшиться, а левова частка прибутків піде на Київ. І це реальність. А все те, що сьогодні обіцяють власники для нашої влади та дубенчан незабаром стане черговою «фатою морганою». Взяти для прикладу лише кількість робочих місць. Якщо сьогодні в нашому місті у цій галузі задіяно понад 150 підприємців, то «Епіцентр» «дасть» максимум п’ятдесят. Відповідно впадуть надходження до міського бюджету.
Переконаний, що для «Епіцентру» таке місто, як Дубно не важливе, є більш вагомий інструмент. Знищуючи малих підприємців на місцях, він знищує постачальників малого бізнесу – гуртові склади. А значить стає монополістом №1 в Україні. Тоді і ціни будуть такі, як потрібно.
Щодо дубенських підприємців. Багатьох знаю особисто. Знаю, як вони працювали протягом 15-20 років, щоб мати відповідну матеріальну базу, створити належні робочі місця для дубенчан. Знаю, як в скрутний для міста час допомагали владі реалізовувати той чи інший проект, надаючи свідомо в борг і на руку свої послуги та свою продукцію. Чи зробить це «Епіцентр» – ?
Є ще один аспект в даному питанні. Географічне розташування «Епіцентру». В Дубні є реально одна головна вулиця, і це вулиця Грушевського. Вздовж і поруч неї знаходяться пологовий будинок, поліклініка, гімназія № 2, школи №5 та №6, вище художньо-професійне училище і ряд підприємств та установ. Вулиця справді перезавантажена. Будівництво на ній «Епіцентру», додасть додаткового ризику для наших жителів, буде знищена дорога, виникнуть проблеми з інфраструктурою міста. Не даремно в Луцьку, Рівному такі заклади знаходиться за межами міста.
Знаю, що для будівництва «Епіцентру» в нашому місті вже дали «зелене світло». Але не можу на завершення нагадати владі та дубенчанам ще одне. Дубно завжди було патріотичним містом, і коли тисячі людей під час Революції Гідності блокували «Епіцентри», які допомагали «тітушкам», сьогодні ми, «вдячні дубенчани», заводимо їх в наше місто.
Тому, дубенчани, робіть висновки.

Міський голова 2-х скликань Віталій Никитюк

(414)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.