Чи потрібне місту ще одне кільце та за яким порядком ремонтують вулиці

Дубенські депутати вирішували як розпорядитися залишком місцевих коштів
Позачергову сесію Дубенської міської ради запланували на 10 годину 5 лютого. Оскільки депутати довго не могли зібратися, а кворум був під загрозою, розпочали розгляд питань лише після 40-хвилинного очікування. Зі значними запізненнями на сесії зібралися 23 обранці.
Доповнити порядок денний ще одним питанням запропонував Юрій Момотюк, якого без заперечень підтримали. Стосувалося воно внесення змін до Програми сприяння розвитку громадянського суспільства.
Після цього депутати затвердили звіт про виконання бюджету міста за 2018 рік та перейшли до бюджетних питань поточного року.
«Згідно з результатами роботи за рік отримано залишок коштів з бюджету міста, які підлягають розподілу. Вільний залишок бюджетних коштів складає 5 млн 503 грн, – пояснила Світлана Розмислович. – Пропонується збільшити об’єм видатків на програму депутатської діяльності на 30 тис. грн, окрім того в міській раді пропонується придбати дорогі предмети – це фотоапарат (15 тис. грн) та модем для передачі показників лічильника газу (20 тис. грн). На реалізацію заходів Програми безпечне місто, виготовлення проектної документації – ще 44 тис. грн».
Також бюджетна комісія пропонувала спрямувати 126 тис. грн управлінню праці та соціального захисту населення, 36 тис. грн з яких передбачені для трьох дітей загиблих воїнів АТО. Понад 300 тис. грн пропонували виділити на закінчення проектно-кошторисної документації по реконструкції очисних споруд. За рекомендацією бюджетної комісії мали б також передати 120 тис. на придбання програмного забезпечення по веденню кадастру і 70 тис. – на оплату виготовлення проекту ремонту дороги на вул. Гірницька. Частка Дубна у співфінансуванні велодоріжки на вул. Грушевського складає 500 тис. грн – цю суму запропонували спрямувати управлінню архітектури до виконання та аналогічне співфінансування тротуару на вул. Забрама – 200 тисяч.
Бюджетна комісія коштом видатків, які в резервному фонді, пропонувала 68 тис. грн спрямувати на виготовлення проектної документації по будівництві кільцевого руху на львівському повороті та 100 тис. грн спрямувати на виготовлення проекту освітлення вул. Сурмичі. Також проект передбачав спрямувати понад 3 млн грн управлінню освіти. Ця сума включає реконструкцію футбольних полів зі штучним покриттям у 5 та 7 школах, реконструкцію басейну в школі № 7 та капітальний ремонт актової зали ЗОШ № 6. Ще заплановані 778 тис. грн – це частка міста у співфінансуванні будівництва дитячого садка.
Залишки цільових коштів – загальна сума понад 1 млн 700 тис. грн – будуть розподілені відповідно до Закону та потреб Дубна.
Миколу Стрільчука цікавило чому освітлення планують забезпечити саме на вул. Сурмичі, хоча більше цього потребують інші ділянки міста. Ілля Онисько, начальник управління ЖКГ, пояснив, що це допоможе економити кошти бюджету. Проте, як зазначив обранець, відповіді на своє питання він все ж не почув.
Депутат Олександр Пастух запитав чи передбачили в бюджеті кошти на ремонт вулиць, перелік яких та черговість виконання робіт на них затверджували на сесії. Начальник управління архітектури, будівництва та земельних питань Вадим Двигай відповів, що перелік беруть до уваги і продовжують по ньому працювати. Микола Стрільчук не погодився з посадовцем, адже його пропозицію щодо ремонту пров. Шашкевича так і не виконали.
– Ви скажете зараз, що ніхто нічого не знає і ніхто нічого не бачив? В мене є документи, які я вам подавав, – не вгавав Микола Стрільчук.
– З депутатом велися перемовини, уточнювали вулицю. Я ж не відмовляюся, – відповів Вадим Двигай.
– До Вас дійде черга, – додав Василь Антонюк.
– У Вас просто свій порядок, розумієте? – зазначив обранець.
– У нас наш порядок, у Вас є власні вулиці, а в нас є наші вулиці.
– Точно, у Вас є ваші вулиці.
Після цього діалогу мер зупинив обговорення питання.
Далі розпочалися суперечки щодо будівництва кільця на вул. Львівська. Депутати стверджували, що це не аварійна ділянка, а гроші краще вкласти у вулиці, де є небезпека для дітей. З цього питання непорозуміння між мером та Миколою Стрільчуком продовжилося.
«Ми нещодавно зробили кільце на Базарчику. Доки люди будуть плавати по тій воді, що там є? Можливо доцільніше в одному мікрорайоні зробити все до порядку, а не витрачати кошти на незрозумілі речі, які я не знаю чи потрібні», – зазначив депутат.
Міський голова пояснив, що мікрорайон «Базарчик» приводитимуть у належний стан підприємці за власні кошти разом з міською радою. Протилежну до колеги думку мав Леонід Дудко:
«Кожен думає про свій виборчий округ чи про все місто? 68 тисяч – це кошти, які місто дає, маленька доля. Якщо ми ці кошти не дамо, то будуть покладені комунікації, прийдеться там рити. Сьогодні інвестор, який будує будинок, робитиме тротуар, комунікації і нам для роз’їзду 68 тисяч потрібно дати на кільце – це не є так багато».
Хоча очільник міста намагався пояснити, що це вигідний проект, на який потрібно виділити гроші, дійти в сесійній залі до спільного рішення присутнім не вдалося. Тож обранці підтримали ідею голосувати за кожну пропозицію бюджетної комісії окремо. Присутні підтримали всі з них, а щодо кільця на львівському повороті – позитивно проголосували 15 депутатів, 2 не голосували, 4 утримались, а Олександр Пастух та Микола Стрільчук – натиснули клавішу «проти». Тож кошти на виготовлення документації на будування у Дубні ще одного кільця на 67 сесії не виділили.
Крім того обранці внесли зміни до програм розвитку туризму, відновлення та впорядкування стану річки Іква та затвердили Статут Центру ПМСД.
Наступні питання порядку денного стосувалися земельних ділянок, право оренди на які продаватимуть через аукціон. Хоча обранців хвилювало як цю землю використовуватимуть, перспектива наповнюваності бюджету Дубна шляхом залучення інвесторів переважила сумніви присутніх. Тож ділянки на вулицях Д. Галицького, М. Грушевського, О. Кобилянської, Василя Червонія погодили виставити на аукціон.

(577)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.