Чи ходитимуть дубенчани в садки та школи без щеплень?

І чому в Дубні можна зробити як безкоштовно, так і платно щеплення дітям
Заборонити чи дозволити прийом в освітні заклади Дубна дітей, які не отримали профілактичних щеплень? Це питання сьогодні, 18 липня, розв’язували на виконкомі Дубенської міської ради. Майже годину засідателі обговорювали стан щеплень населення міста. Присутні розуміли важливість, а тому не поспішали затверджувати проєкт рішення. А в ньому третій пункт передбачав, що управління освіти може заборонити відвідування дошкільних та шкільних навчальних закладів дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з Календарем щеплень профілактичних щеплень в Україні, на підставі ст. 15 Закону України «Про захист від інфекційних хвороб».
«Стан виконання профілактичних щеплень дитячого населення міста Дубно, як і по Україні бажає кращого. План виконання щеплень не виконується. В основному через медичні протипокази, а також через відмови батьків від проведення щеплень. Так, станом на 1 липня щеплення від поліомієліту в дітей до року виконано на 22%, а від кашлюку, дифтерії, правця – на 28%. У дітей старшої вікової категорії щеплення від поліомієліту становить: у 6 років – 25%, у 14 років і старше – 83%. Щеплення від дифтерії і правцю у дітей 6 років виконано на 30%, та у 16 років на 30%. Найбільш кричуща ситуація по щепленнях від кору в ДНЗ № 6 і НВК «ДНЗ-ЗНЗ», не щеплених 10 і 7 дітей відповідно. Щодо загальноосвітніх закладів, то приватна школа – 39% не щеплених (82 школярі), НВК «ДНЗ-ЗНЗ» – 17% (454), ЗОШ № 6 – 11,8% (навчається 830)», – доповів начальник відділу охорони здоров’я Василь Круцик.

Загалом у дитячій поліклініці зареєстрували 921 відмову від щеплень, а жодного щеплення немає 402 дитини.
Детально про вакцину і її безкоштовність/оплату розповіла завідуюча амбулаторією № 3.
«У нас є державна закупівля вакцини і вся вона імпортна. Дітям до 6 років робиться щеплення індійською вакциною, тому що їм потрібно зробити коклюш, дифтерію, правець, поліомієліт. У нас були молоді лікарі, які детально вивчили завод виробництва індійської вакцини. До неї входить сильний компонент від коклюшу, тобто він не ослаблений і тому так звані реакції або побічні дії більш виражені, ніж в інших вакцинах. Коли ми вводимо оцю вакцину маленьким діткам, то у 50% і не менше є побічні реакції. В інструкції описано, що це може бути біль в ніжці або температура. Я не думаю, що всім батькам це може сподобатися. Це проходить за один-два дні, але вакцина безкоштовна.
У нас появилась альтернатива, чому ми до неї взялися? Тому що є приватні клініки, наприклад у Рівному, де почали активно робити щеплення дітям за гроші. Роблять їх французькою і бельгійською вакцинами. Там уже входить не 3 компоненти, а 5 або 6. Вакцинація одна в приватній клініці коштує 2000 грн, а треба зробити їх три. Вакцина закупляється зі складу, аптека її закупляє, тобто мама її купляє шестикомпонентну бельгійську за 1145 грн.
Ми доводимо до відома батьків цю інформацію і пояснюємо про так звані реакції у 50 %. Якщо вони мають бажання, можливість купити бельгійську вакцину, де компонент ослаблений, вони можуть піти замовити вакцину, аптека закупить на складі і тоді, оглянувши дитину, приносять нам її в поліклініку, а ми робимо щеплення. До речі, немає жодної абсолютно реакції у дітей після 7 років на індійську вакцину, але в ній відсутній коклюшний компонент», – пояснила детально Алла Глобенко.

А відмовляються від щеплень батьки, за її словами, через власні переконання.
Присутні на засіданні працівники освіти, медицини підтримували думку про те, що щеплення обов’язкові.
«Ми маємо доручення обласної державної адміністрації, яке прийняте недавно. Там зазначено: заборонити допуск в дитячі організовані колективи не щеплених і дітей, які не отримують чергового щеплення відповідно до закону України «Про захист від інфекційних хвороб», – доповнив Юрій Муха.
Однак схвалювати проєкт рішення погоджувались не всі, через те, що у ньому заборонялось нещепленим дітям відвідувати заклади міста. А тому стали думати як правильно вчинити в цій ситуації. Керівник заповідника Леонід Кічатий зауважив, що не варто бути таким категоричним. Прийняті закони є підзаконними актами, а відповідно до основного закону – Конституції – кожен має право на освіту. Не перекладати все на плечі директорів просила Вікторія Дмитрієва, щоб не вона приймала рішення.
У процесі обговорення Мирослава Піддубник, як мама, розповіла, що ніхто не бере відповідальності за щеплення, яке роблять. Виявилось, що все описується в інформативній згоді, а не дозволі, як думають батьки. Чимало присутніх погодились, що з боку лікарів надто слабка інформативність.
У рішенні вкажуть: до 1 вересня провести активну інформаційну компанію з питань вчасного здійснення щеплень дітей дошкільного та шкільного віку. А ще дійшли згоди, що забороняти виконкомівці не мають права, тому рекомендують управлінню освіти, керівникам загальноосвітніх навчальниих закладів та дошкільних закладів різної форми власності не дозволяти їх відвідувати дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з Календарем щеплень профілактичних щеплень в Україні, на підставі ст. 15 Закону України «Про захист від інфекційних хвороб».

(393)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.