Через практично 50 років я зміг щось дати цьому місту теж (фото)

Роботи відомого художника з Волині, що можна знайти в міжнародних каталогах, представили в Дубні
Не вперше на пленері, але вперше в Дубні з персональною виставкою художник Волині, член Національної спілки художників України Ярослав Жупанюк. Сьогодні, 11 квітня, у Державному історико-культурному заповіднику презентував виставку своїх робіт під назвою «І на старість світить сонце».
«Я хотів би, щоб, дивлячись на роботи, люди згадували ті часи, які мною керують. Мається на увазі, коли на кожен празник в селі, в кожному дворі накривали столи, збиралась родина, а під вечір співали пісні усім селом… Коли люди заходили пити чи набрати воду з криниці без закритих воріт, бо їх не було, коли сусіди ходили один до одного через городи, тобто коли всі були щирі. І саме в кольорі я хотів показати яскравість душі, характеру, бо подумав, що воно так є. Мені хотілось передати українську душу, українську пісню та українську традицію, їхню глибину, потужність і яскравість. Мною грають такі емоції, я дуже люблю своє і вважаю, що кожна людина повинна гордитись тим, ким вона є і примножувати добрі справи батьків, дідів, прадідів», – розповідає художник.

Відкрив виставку директор заповідника Леонід Кічатий, який надав слово для виступу начальниці відділу культури і туризму Тетяні Єфімчук, директору Кременецького краєзнавчого музею Андрію Левчуку, художнику Олександру Савчуку, художнику, члену Міжнародної федерації акварелістів Анатолію Казміруку, художнику, викладачу Дубенської школи мистецтв Миколі Василенку.

«Приблизно 50 років назад Дубно явило світові мене, я родився в Дубні. І от зараз, через практично 50 років, я зміг щось дати цьому місту теж. Тільки малюю, з цього живу, заробляю гроші, отримую задоволення. Моя робота співпала з моїм хобі. Працюю у 2 напрямках – іконопису та живопису», – зауважує Ярослав Жупанюк.

Роботи митця, можна сказати, гастролюють, перед презентацією в Дубні вони побували в Кременці.
«Насправді сьогодні відкриття 2 виставок – персональна виставка відомого волинського художника та виставка копії роботи відомого українського художника Миколи Пимоненка «Жертва фанатизму». Саме в цьому році виповнюється 120 років з дня створення цієї роботи. Микола Пимоненко сидів у Києві і читав відомості про те, що в Кременці забили камінням єврейку, яка покохала українця. Під враженнями він написав цю картину, а Ярослав погодився зробити копію, за що ми йому дуже вдячні. У минулому році він розписав неймовірно гарний храм-каплицю у с. Лішня, що при в’їзді в Кременець. Роботи виставки «І на старість світить сонце» надзвичайно поетичні, закликають до ліричності, згадується дитинство і хочеться любити наш край, Волинь», – поділився думками директор Кременецького краєзнавчого музею.

Представлена у залі також однойменна з назвою виставки картина, з якої, за словами художника, все починалось. А загалом митець досить вдало поєднав, підібрав назви до своїх робіт.

Про неоднозначність пана Ярослава розповів Анатолій Казмірук, згадавши пленер у Болгарії, коли художник замість прекрасних краєвидів зображував на передньому плані очерет, баюру, а тоді ж море.

Близько 30 робіт, виконаних олією на картоні та полотні, дубенчани та гості заповідника зможуть переглянути протягом лише двох тижнів.

(137)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.