Бюджет економитимуть за рахунок енергомодернізації, а відділ освіти – поповнюватимуть коштами від оренди

Сесія Дубенської міськради: Кошти від оренди майна шкіл і садків передадуть відділу освіти, а в 6 закладах – проведуть енергомодернізацію
2017рік у Дубенській міській раді завершили 45 позачерговою сесією. Питань у порядку денному було небагато, але тривалого обговорення зазнало питання «Про затвердження істотних умов енергосервісних договорів для розпорядника бюджетних коштів – управління освіти Дубенської міської ради». Йшлось про енергомодернізацію шкільних та дошкільних навчальних закладів. Раніше управління освіти оголосило процедуру публічної закупівлі енергосервісу шести об’єктів у Дубні. Виграло торги ТОВ «ЕСКО.ЮА». А тепер з ним варто укласти договори щодо впровадження енергозберігаючих заходів та здійснення енергомодернізації у ЗОШ №3, ЗОШ №1, ЗОШ №6, ДНЗ №4, ДНЗ №3, навчально-виховному комплексі «школа-гімназія». Як пояснила начальник управління економіки і власності Мирослава Піддубник, виконавець має виконати енергосервіс задля скорочення рівня споживання та витрат на оплату теплової енергії за кожний рік дії енергосервісного договору. На першому етапі, який панують почати в лютому вони мають встановити індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодинним регулюванням, прочистити та збалансувати внутрішні системи опалення в бюджетних установах. Термін дії договорів коливається в межах 6-7 років, а вартість в середньому – півмільйона. Найбільша ціна договору у Дубенської ЗОШ №6 – 1 млн. 128 тис. грн., а найменша – у ДНЗ №4 279, 1 тис. грн.. Також Мирослава Мирославівна зазначила показники рівня скорочення споживання та витрат на оплату теплової енергії у Гкал на кожен рік. Якщо ж запланованих показників не вдасться досягнути, то інвестор зобов’язаний повернути різницю вартості між тим, що передбачено договором і тим, що фактично досягнуто. Але це не задовільнило депутатів, вони просили назвати суми, а не Гкал. Щорічно за оплату газу або ж теплової енергії витрачають 8 мільйонів, а в разі здійснення енергосервісу, як запевнили працівники міськради, економитимуть в межах півмільйона. Микола Стрільчук цікавився чи є у фірми, що проводитиме енергомодернізацію, досвід виконання таких робіт, так як до неї причетний пан Чубатенко (виконавчий директор ТОВ «Пауер Дубно», фірми, що має будувати ТЕС). На що і міський голова, і начальник управління економіки і власності відповіли, що працівники будуть місцеві, а матеріали куплятимуть у дубенських магазинах. Юрій Момотюк пропонував провести енергомодернізацію у Дубенській СЗОШ № 5, а не ЗОШ № 3. Остання, мовляв, і так цього року багато отримала, зробили ремонт спортзалу, встановили металопластикові вікна і двері, то чому ж не робити енергоефективні заходи в одній з найхолодніших шкіл. Чимало інших питань не давали спокою обранцям, а тому вирішили повернутись до розгляду питання пізніше. Та наприкінці сесії проект рішення прийняли 21 голосом. Одним голосом менше схвалили депутати зміни до бюджету міста на 2017 рік.
Структуру та загальну чисельність працівників апарату міської ради та її виконавчих органів затвердили у складі 124 осіб, оскільки обранці погодились на ще дві штатні одиниці у ЦНАПі.
Ще на минулому сесійному засіданні Петро Янок порушив питання розподілу коштів від оренди майна, приміщень навчальних закладів. Та його вирішили довивчити. Попри це, на позачерговій 45 сесії депутати знову ж його обговорювали. Не могли зійтись як поділити відсотки, скільки спрямувати до бюджету міста, а скільки – навчальним закладам, чи можливо їм нічого не давати, а виділяти кошти школам і садкам з бюджету потім.  Зійшлись на тому, що ця процедура займатиме багато часу і на розвиток навчальних закладів вирішили спрямувати всі 100%. Себто протягом 2018 року гроші за користування комунальним майном загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, що знаходиться на балансі управління освіти, спрямовуватимуть управлінню освіти.
Одноголосно обранці передали безкоштовно Дубноводоканалу 5 комплексів «Пішохідний перехід» з сутінковими датчиками та датчиками руху. Загальна їхня вартість – 75 тис. грн.. Переходи планують встановити на вул.. Мирогощанська в мікрорайоні Сушильного, на вул.. Шевченка біля колишнього Онкодиспансеру та 3 на вул.. Сурмичі. А також передали Дубенській дитячо-юнацькій спортивній школі будівлю Центру дозвілля молоді, загальною площею – 1637 кв. м. Окремим рішенням обранці збільшили вартість приміщення до понад 12 млн. грн.., включивши вартість реконструкції 11859817 грн.
Сесію традиційно закрили виконанням Гімнів України і Дубна.

(196)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.