Бути чи не бути – Віталію Табачуку головним лікарем

Чи продовжать контракт із головним лікарем Дубенської ЦРЛ Віталієм Табачуком?
16 грудня минулого року депутати Дубенської районної ради на посаду головного лікаря Дубенської центральної районної лікарні призначили Віталія Табачука. І так як цей термін добігає до кінця, то на засіданні сесії, що відбулось 25 листопада, вирішували чи працюватиме і далі Віталій Петрович керівником медичного закладу, чи ні. Нагадаємо, п. Віталій є водночас депутатом Дубенської міської ради.
Із понад десятка питань порядку денного розгляд питання «Про продовження контракту із Табачуком Віталієм Петровичем – головним лікарем комунального закладу «Дубенська центральна районна лікарня» забрав найбільше часу. Здавалось би, людина попрацювала на цій посаді уже рік і в цілому зарекомендувала себе як відповідального керівника, то чому б не продовжити контракт на 5 років? Тим більше, медична комісія райради, що засідала напередодні, підтримала цього кандидата та проголосувала за продовження дії контракту із Віталієм Петровичем. Однак, не все так швидко сталося, як гадалося.

Спершу депутат Наталія Андріюк запропонувала аби головний лікар прозвітував про свою роботу за рік.
«Було б доцільно і правильно поставити всіх у рівні умови. Оскільки кандидати на посади керівників навчальних закладів, управлінь, комунальних підприємств районної ради звітують про роботу», – зазначила Наталія Василівна.
Після чого слова попросила колега Віталія Табачука, лікар-педіатр медичного закладу Ольга Радей. Жінка розповіла, що ситуація у відносинах педіатрії та керівника райлікарні досить напружена. За її словами, близько 1700 дітей проліковано та 5000 проконсультовано лише двома педіатрами. Крім цього, Ольга Анатоліївна звинуватила Віталія Петровича у небажанні цікавитись педіатрією в цілому та злочинних діях проти дітей.

«Мені дуже прикро про це говорити і дуже прикро про це мовчати. За цілий рік не було жодного звернення до педіатра, до мене, щодо того, що можна зробити для дітей, щоб покращити надання допомоги. Всі мої пропозиції приймалися з точністю до ворожнечі і виконувались з точністю до навпаки, на превеликий жаль», – розповіла лікар.
Також Ольга Радей повідомила про скорочення посади дитячого невролога. Однак її слова заперечив голова райдержадміністрації Юрій Парфенюк, який сказав, що змін в штатному розписі не було. А керівник райлікарні Віталій Табачук, додав, що скоротили лише медпрацівника і то через недофінансуванням, саму ж посаду не скорочували.
«Скорочувати дитячих спеціалістів – це злочин. Адже патологія у дітей така ж як і у дорослих. Тому, шановні депутати, перш ніж прийняти рішення, я би хотіла здути всю пилину і скинути «ширму добра». Я знаю які є недоліки, а тому якщо тут буде сказано, що все добре у лікарні – це далеко не так», – переконувала присутніх та районних обранців Ольга Анатоліївна.
Та додала, що має папку із скаргами дворічної давності. Однак чому лікар не показувала її раніше та нікуди не зверталась з цього приводу? Питання риторичне. Можливо, лікарю набридло таке ставлення керівника до педіатрії, а можливо, Ольга Радей не проти очолити Дубенську районну лікарню? Але це лише припущення і достеменно відповісти не можна.
На підтримку медика виступив і депутат райради Віктор Джурик, звертаючись до керівників адміністрації та медичного закладу.
«Юрію Васильовичу, ви повинні були б знати яка ситуація у районній лікарні. Віталію Петровичу, коли ми призначали вас рік тому, ми думали, що медицина буде займати не п’ятнадцяте чи шістнадцяте місце в області, а хоча б пʼяте-шосте. Шкірвенвідділення хотіли закрити нашими руками (депутатів – прим.ред.) – ми не дали. У лор-відділенні, інфекційному працює по одній людині, які не справляються із обов’язками. Це не медицина – це жах. А тому я проти такого головного лікаря», – сказав районний обранець.

«Не тільки я, а всі присутні депутати знають про ситуацію у медичному закладі. І перш за все це залежить від того фінансування, яке у нас було, а не від головного лікаря. Якщо на сьогоднішній день у центральній районній лікарні є вакантні посади, то це через брак коштів. І повірте в наступному році фінансування не буде набагато кращим. Але зараз ми працюємо із об’єднаними територіальними громадами, які отримають субвенції із держбюджету на первинну то вторинну медичну допомогу. А тому треба трудитись аби всі посади були зайнятими, а не вакантними у закладі. Недопрацювання головного лікаря в тому, що не проведено скорочення таке, яке мало б бути. Але тоді б жителі міста Дубно не лікувались у лікарні. Недоліки є, але над ними треба працювати. На даний час в мене пропозиція – підтримати кандидатуру Віталія Петровича і працювати. Термін який буде встановлений – це інше», – відповів Юрій Парфенюк.

На захист Віталія Табачука виступили кілька депутатів. Зокрема, депутат Михайло Войтюк єдиним недоліком головного лікаря вважає невміння об’єднати колектив лікарні. А Віталій Яворський розуміє, що за рік не можна було зробити багато корисного і просить дати йому працювати.

«Де були керівники протягом року, що не бачили стану справ у лікарні? Коли треба призначати головного лікаря, то всі горіхи падають на Віталія Петровича», – дивувався обранець Віталій Мащук.

А депутат Сергій Вовчик не хотів би опинитись на місці Віталія Петровича. І поведінку його підлеглої Радей вважає непорядною. Адже можна було звертатись до керівників адміністрації, райради, а не виносити сміття на загал та вносити смуту серед обранців. На його думку, Віталій Табачук став «заручником» фінансової ситуації і основна вина у цьому – міської ради, яка поступила некоректно та не виділила кошти на лікування жителів міста. Аби «знову не платити гроші за рибу» Сергій Вікторович просив підтримати кандидатуру Віталія Петровича, оскільки до нього уже придивились, вивчили за рік. Для цього обранець згадав прислів’я, що коней на переправі не міняють.

До речі, напередодні 18 керівників відділень, лікарів районної лікарні підтримали Віталія Табачука на посаді головного лікаря та поставили підписи за його кандидатуру. Однак, із 22 присутніх лише 7 депутатів проголосували «за» продовження контракту із Віталієм Петровичем, решта – проти та утримались.

«Наведемо порядок, тоді – затвердимо», – сказав голова районної ради Олександр Козак.

На завершення погодили, що зберуть комісію, яка здійснить перевірку в медичному закладі, Віталій Табачук підготує звіт про роботу та на грудневій сесії депутати вирішать чи продовжувати із ним контракт.

(106)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.