Британець-волонтер допомагає школярам вивчати англійську

Англієць поділився метою приїзду в місто та враженнями від Дубна
У Дубно неодноразово в рамках різноманітних проектів приїжджали волонтери з-за кордону. Коли містом пройшла чутка про приїзд англомовного гостя, не залишився він поза увагою і місцевих журналістів.
Іноземця звати Афшін Рогані та він приїхав з Великобританії. Знайти чоловіка вдалося в одній з місцевих шкіл – Дубенській ЗОШ №1, куди він приїхав допомагати дітям вивчати англійську.

Детальніше про проект, в рамках якого завітав чоловік, розповіла Юлія Попик, вчителька англійської мови першої школи:
«В Україні є організація GoGlobal – це громадська організація, яка займається залученням англомовних волонтерів до нашої країни. Ми пройшли відбір до цієї програми, я пройшла семінар і влітку ми вже проводили табір за їхньою методологією, але волонтер нам не дістався, оскільки на червень переважно всі студенти і не було кому приїхати. Тож нам пообіцяли на вересень і, дійсно, мені зателефонували і повідомили про приїзд волонтера з Лондону і от ми вже працюємо другий тиждень. На заняття ходить близько 10-15 дітей, переважно старшокласники, які готуються до ЗНО. Також Афшін відвідує уроки, тобто знайомиться зі всіма учнями. Директорка школи була щасливою від цієї звістки, взяла на контроль це питання і допомагала в пошуках host family (приймаючої сім’ї – прим. ред.) – вчителька з нашої школи Леся Гаврилюк погодилася взяти до себе Афшіна. Приїзд волонтера абсолютно безкоштовний і його проживання, настільки я знаю, теж нічого не вартує».
Завітавши до школи на одне з занять, відразу помітна різниця між звичайним уроком та навчанням з Афшіном, яке більше нагадує гру та спілкування в дружній компанії. По закінченню заняття Афшін поспілкувався з журналістами і детально розповів про мету приїзду та поділився враженнями від України та Дубна.
Афшіне, розкажіть, будь ласка, про себе та чому Ви вирішили займатися волонтерством?
– Мені 31 рік, я з Лондона, з Великої Британії. Можливість приїхати в Україну волонтером я знайшов через Інтернет. Я вже одного разу був по обміну як учень, мені це сподобалося. Я вирішив приїхати в Україну, щоб навчити мовної впевненості інших жителів Європи, тому що англійська – це не лише читати книги, сидіти за партами, а й спілкуватися з носіями мови. Це не лише уроки, а й розваги. Саме тому я вирішив приїхати в Україну.
Чи вперше Ви завітали на Україну і чи подобається вам сім’я, в якій Ви проживаєте?
– Я в Україні вперше, мені дуже подобається сім’я. Мене зустріли дуже гостинно, мені дуже все подобається, а особливо їжа, тому що в Британії я такого спробувати не можу. Я стаю частиною вашого маленького суспільства. Місто невелике і мені це подобається, оскільки всі знають один одного. Мені подобається молодь і вся атмосфера цього міста.

Чи доводилося вам до проекту працювати з дітьми, навчати їх?
– До цього проекту я займався з дітьми, але з тінейджерами і навчав лише генерувати ідеї і доводити до реалізації. Працювати в школі – це мій перший досвід. Мені це подобається, оскільки учні дуже сприймають все, що я кажу. По завершенню проекту я буду сумувати за дубенською молоддю, яка відрізняється значно від нашої.
Чим, окрім волонтерства, Ви займаєтеся на батьківщині?
– Взагалі я займаюся зйомкою документальних фільмів. Я намагаюся, щоб в моїх фільмах були присутні соціальні теми та тема культури всіх країн світу – мені це дуже подобається. Також я займаюся благодійністю і співпрацюю з молоддю. Я стараюся, щоб мої фільми були живими та актуальними.
Як Ви проводите всій вільний час?
– В мене дуже напружений графік: я прилетів з Лондона до Києва, де в мене були триденні тренінги. Після цього я приїхав в сім’ю і з понеділка був у школі. Я вже встиг побувати в Луцьку та у Львові в вільний від школи час. Мені дуже сподобалися ці гарні міста. Також я долучився до місцевої веслувальної команди «Гетьман». Мені навіть вдалося провеслувати 8 кілометрів.
Афшін приїхав до Дубна лише на два тижні і за цей час уже вивчив декілька слів українською, а саме: дуже добре, борщ, добрий день, Слава Україні. Самі ж школярі теж в захваті від нового англомовного друга і з радістю поділилися емоціями та результатами нового підходу до вивчення англійської.

«Коли я дізналася про можливість відвідувати такі заняття, то відразу сказала про це батькам. Батьки дали дозвіл і я почала з радістю відвідувати додаткові уроки. Англійська мова потрібна, оскільки це міжнародна мова і куди б ти не поїхала, скрізь тебе зрозуміють. Ці заняття безкоштовні. Кожного дня на 8 уроці ми збираємося, спілкуємося з Афшіном, також ми вітаємось з ним, коли зустрічаємо десь в місті», – розповіла семикласниця Альбіна.

(388)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.