Автор кованого дракона з Гри престолів презентував виставку (фото)

Майстер з вогню: Петро Кохановський вдруге в Дубні показав роботи
Понад рік тому в Дубенському замку вперше представили роботи коваля з діда-прадіда Петра Кохановського. Вдруге виставку виробів, народжених з вогню, у палаці Любомирських відкрили сьогодні, 13 травня.
А кохання до ковальства в уродженця с. Варковичі, що на Дубенщині, почалось давно, хоча вироби світові показали у 2013 році.
«Хочу сьогодні згадати з чого все почалося. 2013 рік, нас запросили представити «Мистецтво одного села» від Дубенського району в обласному краєзнавчому музеї. Почали збирати вироби по всьому селі, вишивку, а так як в родині Кохановських вишивали – ми звернулись до них. Тато, мама та Петро з дитинства – всі вишивали. Коли ми переглядали вишиті картини, картини з бісеру, в нього в кімнаті виявилися оригінальний підсвічник, цікаві речі. Запитали хто зробив – Петро відповів: «Я». Куди не глянь – все зробив Петро. І ось всі ці вироби поїхали в Рівне. А ще ті, що ми збирали по сусідах, бо Петро наскільки добрий, що все, що зробить цікаве, гарне – подарує. Він дуже добра душа. Ковальство було його улюбленою справою. Ми дуже пишаємось, що в нас є такий односелець», – зазначила Ганна Юрчук, директор Будинку культури с. Варковичі.

За цей рік, час між виставками, в замку Петро Кохановський розповідає:
«Давно збирався взяти участь у фестивалі, довго не наважувався. А після виставки в Дубні зателефонувала людина з Києва і запропонувала познайомитись з Ніною Юріївною (директор фестивалю «Металеве серце України» – прим. ред.). На заході зрозумів, що це багатьом людям цікаво, знайшов стимул і побачив, що є на кого рівнятися, куди рости».

У доробку майстра з’явились нові роботи. І вперше дубенчанам показали дракона, якого чимало ЗМІ порівняло з персонажем відомого серіалу.
«Цей дракончик – остання готова робота і початок композиції на тему «Гри престолів». Він не був ще в Дубні. Це тільки початок, Дейнеріс у стадії виготовлення. Мені давно хотілось зробити дракона, ще, мабуть, «Гра престолів» не була задумана. Випадково побачив фотографії саме з цього серіалу і вирішив зробити щось схоже. Мій дракон – мускулястіший, бо з такими м’язами він вагу в повітря не підняв би. Близько місяця витратив на його виготовлення. А також не показував у Дубні скульптуру чумака, що торік презентував на фестивалі «Металеве серце України». Саме так я побачив чумака і чумацький шлях», – ділиться коваль.


А от організатор Міжнародного фестивалю ковальського мистецтва «Металеве серце України», директор фірми «Укрметалком» Ніна Крока майстра вважає творцем:
«Перше знайомство відбулось відразу з сім’єю Кохановських, які привезли роботи на фестиваль. Я була здивована, здивована тим, що людина в селі, яка, напевно, не закінчувала Львівську академію мистецтв, де поприїжджали знані ковалі показала майстер-клас. Він показав такі роботи, через які ми дуже ним пишались. Він зайняв друге місце в конкурсі серед українських ковалів. Ковалів я поділяю на 2 типи – зварювальників і творців, людей, які продовжують мистецтво, що загубили в радянські часи. Найважче робити скульптуру. А ви подивіться яку гарну скульптуру чумацького шляху зробив Петро Кохановський. Якщо Ви серед скількох знаних ковалів зайняли друге місце – Вас визнала вся Україна. Ви – талановиті в усьому. Вам, земляки, є ким пишатись».

Ескізи виробів коваль не робить, лише ескізи деталей. У ковальстві іноді допомагають всі члени сім’ї – від дружини і доньок до внуків.
«Часом мені приходить просто в голову зробити з чогось щось. Зі шматка труби я задумав зробити вазу без зварювального апарату. І ось вийшла така ваза, з труби – лишилась тільки горловина. А найдовше я створював роботу, яка лишилась в музеї в Австрії. Зробив її за декілька днів, вдома підготував, на фестивалі допрацював, але ідею фігури крилатої жінки з цільного листа виношував два місяці».

Як і минулого разу, так і цього – вироби Петра Кохановського не лишились поза увагою публіки. Переглянути виставку можна у палаці Любомирських Дубенського замку.

(468)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.