Аптеку вирішили ліквідувати, а швидка – служитиме пологовому

Комунальне підприємство Дубна заборгувало майже мільйон гривень
Традиційне пленарне засідання депутатів Дубенської міської ради запланували на 14 червня. І хоча розгляд питань порядку денного мали б розпочати традиційно о 10 годині, проте, оскільки затягнулися бюджетна та комунальна комісії, – сесія не розпочиналася ще протягом години. Причина цього – проблема з комунальною аптекою та її боргами, що вже неодноразово обговорювали в сесійній залі. Тож у порядок денний Юрій Момотюк пропонував внести питання про ліквідацію комунального підприємства (КП) «Аптека». Чому заклад у такому жахливому стані – запитали керівничку Зінаїду Палій, яка пояснює занепад підприємства тим, що через непогодження продовження оренди приміщення депутатами районної ради Аптека не отримає ліцензію.
Детальніше розповіла про ситуацію начальниця управління економіки та власності.
«Наше управління взяло інформацію в Аптеки щодо їхньої фінансово-господарської діяльності станом на 1 травня цього року. Згідно з інформацією – дебіторська заборгованість 18 тис. 690 грн по розрахунках з трьома дебіторами, кредиторська заборгованість 795 тис. 2 грн, в тому числі по розрахунках з постачальниками 558 тис. грн та за комунальні послуги 60 тис. грн, 89 тис. 600 по заробітній платі та 86 тис. 800 по податках і зборах. Станом на 1 травня кредит в банку складав 302 тис. грн, при цьому залишок товарів становив 155 тис. грн, – пояснила Мирослава Піддубник. – Сьогодні на підприємстві працює всього 2 людини – керівник та провізор, бухгалтер звільнений з 1 червня і більше не має працівників. Керівник вказаного підприємства теж написала заяву на звільнення. Згідно з чинним законодавством ми даємо їй за власний рахунок 14 днів для відпрацювання, ці дні закінчуються в четвер (20 червня – прим. ред.)».
Також посадовиця зазначила, що депутати на комісіях пропонували найняти повний незалежний аудит, який перевірить повністю фінансову та господарську діяльність підприємства. Перевірка відбуватиметься паралельно з ліквідацією КП і дасть можливість зрозуміти чому підприємство за такий короткий час дійшло до такого жахливого стану, хоча деякий час тому було прибутковим.
«Проаналізувавши бігло інформацію, я побачив: «Безповоротна фінансова допомога від профспілкового комітету понад 200 тис. грн». Настільки я орієнтуюся у фінансах, тож скажу прямо – такі безповоротні фінансові допомоги – це вже певний крок до фінансових махінацій. Щоб не бути таким голослівним та не давати гучних заяв – ми прийняли рішення про проведення незалежного фінансового аудиту», – додав голова бюджетної комісії Юрій Момотюк.
Після цього обранці підтримали доповнення щодо аудиту і в цілому проєкт рішення про ліквідацію комунального підприємства «Аптека».
Ще в березні цього року в місто привезли нову карету швидкої з Америки, і, як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, вона призначалася пологовому будинку. Протягом цього часу автівка стояла біля міської ради в очікуванні, коли оформлять всі необхідні документи, щоб стати готовою до експлуатації. На черговій сесії мали нарешті проголосувати за те, щоб автомобіль перейшов на облік пологового. Якова Вагілевича цікавила думка самого благодійника, де має бути автомобіль. Василь Антонюк підтвердив, що земляк, який подарував авто, повністю з ним солідарний в цьому питанні. Проте депутат продовжив наполягати, що цей подарунок призначався місцевій швидкій.
Оскільки вже фактично всі документи зроблені, обранці підтримали таке рішення більшістю «за», а опісля виникло запитання у Юрія Момотюка:
«А чи не варто було б передати автомобіль не некомерційному підприємству, а на відділ охорони здоров’я».

Відповіла на запитання депутата Мирослава Піддубник:
«Дарча на швидку допомогу була оформлена взагалі на Василя Михайловича. Далі ми оформляли всю документацію на отримання гуманітарної допомоги через обласне управління соцзахисту. Воно йшло все на міську раду. Ми включені в реєстр отримувачів гуманітарної допомоги і пройшли всю цю процедуру. Сьогодні отриманий автомобіль – на громаду міста Дубно. Коли мер взнавав далі, в нас було чітко поставлене питання – як зазначити в документах, чітко якому закладу передамо автомобіль, якому він підходить по спеціалізації. Тоді написали, що це буде пологовий будинок».
Також міський голова пояснив, що на відділ передати автомобіль не можна, а щодо Дубенської станції екстреної швидкої медичної допомоги – то автівка опинилася б на балансі області, а не міста.
Через зміни в законі депутати розглянули ще одне питання. Згідно з нововведеннями вживати термін будинок комунальної форми власності некоректно та суперечить чинному законодавству.
«Сьогодні немає підстав вважати багатоквартирні будинки комунальною власністю, бо право власності на них за міською радою у встановленому законодавством порядку не зареєстровано», – пояснив начальник управління ЖКГ Ілля Онисько.
Тож більшістю позитивних голосів вирішили виключити з списку комунальних об’єктів міста житлові будинки.
Ще під час озвучення депутатських заяв, запитів і звернень депутат Валерій Потапчук торкнувся теми подальшої долі маєтку Шувалової. Обранець пропонував зробити там музей, хоча місцева влада вже давно говорить про розважальний комплекс. Тож вирішили запит перенести, адже приміщення ще знаходиться на балансі заповідника. А одне з наступних питань порядку денного мало дати згоду на прийняття маєтку, щоб надалі обласна рада змогла передати його на баланс Дубна. Депутати проголосували «за» такий проєкт рішення.
Про інші важливі рішення депутатського корпусу Дубенської міської ради читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(401)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.