А віз і нині там

громадська рада1А віз і нині там або що вирішили представники районної та міської ради на засіданні громадської ради щодо фінансування Дубенської ЦРЛ

18 березня у Дубенській районній раді пройшло розширене засідання громадської ради при Дубенській райдержадміністрації. У залі були присутні не лише члени ради, а й представники міської та районної влади, громадської ради міської ради, заступник начальника обласного управління охорони здоров’я, начальники відділів охорони здоров’я, лікарі, депутати, працівники Дубенської центральної районної лікарні, громадськість міста. Як уже повідомляв Інформаційний портал м. Дубно, основним приводом для такого відкритого засідання постало питання медицини Дубенщини – проблеми та перспективи. Річ в тому, що фінансування з державного та районного бюджетів не достатньо для функціонування КЗ «Дубенська центральна районна лікарня», є проблеми із оплатою праці працівників лікарні, а тому необхідне фінансування з міського бюджету. Бажаючі висловлювали свої бачення, задавали питання, коментували, та відповідали аби запропонувати якісь шляхи вирішення та особисті думки щодо медицини Дубенщини.

Розпочала засідання голова громадської ради при Дубенській РДА Андріюк Н.В., яка попрохала присутніх не бути ворогуючими сторонами, не керуватись власними амбіціями, а прийняти таке рішення від якого виграє не влада, а люди. Тоді слово надали головному лікарю Дубенської центральної районної лікарні, який навів статистику пролікованих, фінансування і т. д. Цифри свідчать, що за минулий рік у Дубенській ЦРЛ проліковано понад 10 000 хворих, з яких 47% – жителі міста, 53% – району. Щодо інших відділень та закладів охорони здоров’я, то була озвучена така інформація: приймальне відділення травмпункт – 52% – місто, 48 – район; пологовий 43 % – жителі Дубна, 57% – району; дитяча поліклініка – 84% міські діти, 16% діти сіл; жіноча консультація – 48 – місто, 52% – район. Щодо фінансування, то головний лікар зазначив, що лише на заробітну плату цього року необхідно понад 20 мільйонів гривень. А на всю районну медицину Дубенщини від держави надійшло 27 мільйонів, що менше навіть, ніж минулого року (у 2015 було 30 мільйонів). Для порівняння Віталій Табачук навів порівняльну статистику стану охорони здоров’я Сарненщини та Дубенщини, оскільки ці райони в області близькі за кількістю населення. На запитання із залу про те, чи лікуватимуть у Дубенській ЦРЛ лише жителів району, а міських – ні, головний лікар сказав: «Лікували, лікуємо і будемо лікувати».

Тоді ж прокоментувати ситуацію виявив бажання начальник відділу охорони здоров’я Дубенської міської ради Артемовський Я. М. Він вважає, що так розрахувала держава і тому надала такий розмір субвенції, а оскільки коштів не вистачає, то необхідно звертатись до держави. Жителя с. Панталії п. Боняка турбувала подальша доля ФАПів та фінансування ЦРЛ після створення об’єднаних територіальних громад. Відповісти на ці питання вирішив заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Височанський Василь Іванович, який висловив думку, що співфінансувати ЦРЛ має місто, а район – пологовий будинок, так як ці установи обслуговуюсь і міських, сільських жителів. Своє бачення висловив колишній головний лікар Дубенського онкодиспансеру Комісарук П.Р.

Як представник громадськості, жителька Дубна Глушкова Анжела вважає, що людям байдуже кому належатиме Дубенська ЦРЛ і закликала не втратити лікарню, тому що у нас вже немає онкодиспансера, тубдиспансера, диспансера психо-соціальної реабілітації. Жінка переймається долею людей та лікарів, працівників ЦРЛ. «Маю до Вас прохання: зробіть так, щоб людям було добре, тому що страждають прості люди», – зазначила п. Глушкова.

На думку в.о. начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Вадима Тіяри, цю ситуацію можна вирішити, якщо працівники установ охорони здоров’я і міста, і району ходитимуть у відпустку за свій рахунок, індексуватимуть зарплату як і тим, тобто працівники повинні бути в рівних умовах. Голова благодійного фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич вважає, що варто займатись не перерозподілом коштів, а якістю медицини.

Скільки людей – скільки й думок, так наприклад депутат Дубенської районної ради Войцещук Роман висловив свою думку словами Т. Шевченка «Об’єднайтесь брати мої». Такий шлях вирішення для нормального функціонування Дубенської ЦРЛ бачить обранець. Але уже зовсім протилежне бачення було у Зінченко Л. М., в.о. голови громадської ради при Дубенській міській раді. «Не буде в місті толку, якщо міська та районна влади об’єднаються».

Тоді ж до присутніх звернулася заступник міського голови Ляшенко О.А. За її словами, немає жодного документу, в якому йдеться про відмову міської ради надати гроші Дубенській ЦРЛ, немає погодження або відмови з меморандумом про співпрацю, який запропонувала міська рада. В останньому йдеться, що кошти виділять, якщо адресу Дубенської ЦРЛ переєреструють у місті, передадуть майно та за умови виконання перших двох пунктів подадуть на розгляд міських депутатів.

На завершення громадська рада при Дубенській РДА вирішила:

  • звернутися до органів місцевого самоврядування щодо надання часткового фінансування Дубенської ЦРЛ, в тому числі міською радою;
  • рекомендувати органам влади створити комісію/робочу групу, яка займатиметься цим питанням;
  • до 1 квітня інформувати громадськість про роботу комісії/робочої групи.

(54)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.