7 музеїв Волині презентували виставку – результат спільної роботи (фото)

У Дубні відбулося відкриття першої міжмузейної виставки
Декілька музеїв об’єдналися, щоб світ побачила виставка «Кахлі Волині XV-XVIII ст.». Презентація виставки напередодні відбулася у Рівненському обласному краєзнавчому музеї та Луцькому державному історико-культурному заповіднику. А 6 березня її презентували у Дубенському замку.
На захід завітали почесні гості, а саме директорка Рівненського обласного краєзнавчого музею Тетяна Самсонюк, директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук, директор Луцького державного історико-культурного заповідника Павло Рудецький, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, заступник директора Острозького історико-культурного заповідника Андрій Брижук.

«Ця виставка – результат титанічної праці фанатів своєї справи, адже назвати їх по-іншому не можна. Це нелегко розкопати, нелегко знайти, звести це все в одну колекцію, доповнити та відтворити елементи, яких не вистачало. Результат – ми сьогодні маємо таку прекрасну виставку. Завжди я наголошую на умовах праці цих людей – неналежним чином оформлені реставраційні, недостатньо фінансовані експедиції. Маючи можливість звернутися до влади, хочу сказати, що варто це враховувати і дати можливість людям, які є талантами, фанатично закохані в свою справу, умільцями, але не мають можливості реалізуватися – дати можливість розвивати їхній потенціал. Я дякую своїм колегам Ользі Морозовій та Олексію Войтюку за те, що вони приєдналися до цієї роботи і показали те, що ми маємо в нашій колекції. Я всім бажаю отримати естетичне задоволення від споглядання цих шедеврів, адже це не просто елементи декору, а елементи, які висвітлюють історичні сюжети не лише українського етносу», – зазначила Тетяна Самсонюк.

Експонати для проекту надали Державний історико-культурний заповідник м. Луцьк, Державний історико-культурний заповідник м. Дубно, Державний історико-культурний заповідник м. Острог, Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник, Волинський краєзнавчий музей, Рівненський обласний краєзнавчий музей та Кременецький краєзнавчий музей.

Виставка допомогла гостям поринути в минуле і уявити, яким був побут українців XV-XVIII ст. Серед експонатів – найдавніші миско- та горщикоподібні кахлі, а також класичні барокові лицьові та кутові вироби, декоровані різноманітними стилістичними орнаментами. Окрасою колекції є гербові кахлі із зображеннями гербів шляхти та магнатських родів, кахлі із стилізованими антропоморфними та зооморфними зображеннями. Представлені також «конхи» та інші елементи декорування давніх кахляних печей. Проект ілюструє каталог, користуючись яким майбутні історики, реставратори, музейники та краєзнавці зможуть працювати над своїми роботами. Видати цей каталог допомогли спонсори.

Плідно працювали над тим, щоб цю виставку побачили поціновувачі історії та культури нашого краю Ольга Морозова, Олексій Войтюк, Віктор Луць та працівник Дубенського замку Юрій Пшеничний.

«Мені дуже приємно, що ми всі стали свідками такого безпрецедентного проекту, адже аналогів серед музеїв на сьогодні він не має. Предмети однієї мистецької галузі зібрали з єдиного історичного регіону, в цьому випадку Волині, і представили на широкий загал, ще й підкріпивши це каталогом. Ми зараз не можемо побачити кахельні печі XV-XVIII ст. як вони виглядали ні в дубенському, ні в інших закладах. Завдяки відтворенню їх на основі кахель ми можемо увити ті елементи інтер’єру, які були в князів Острозьких, оточували ігуменів, міщан. Було дуже приємно працювати з новими людьми, які усвідомлювали значення цього проекту, надихали мене особисто і один одного. Ця подія фантастична і дає надію, що в майбутньому ми продовжимо зразки такої співпраці в одному історичному регіоні, продовжимо дивувати його мешканців та себе новими історичними здобутками», – розповів Юрій Пшеничний.
На завершення Леонід Кічатий висловив вдячність за роботу всім причетним до реалізації задуму і показу виставки, а також вручив подяки. А студентка місцевого коледжу культури та мистецтв подарувала присутнім музичне вітання.

Виставка експонуватиметься у Дубенському історико-культурному заповіднику до 17 березня.







(169)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.