4 ОТГ: На Дубенщині хочуть створити одну велику громаду

На Рівненщині представили новий проєкт моделі адмінустрою
На Рівненщині презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою. Ним передбачено створення в області 46 ОТГ. Під час роботи над проєктом враховані нові зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняті Верховною Радою. Вони передбачають створення ОТГ згідно перспективних планів, які розробляються обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних громад, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Про це йшлося під час засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Рівненської області під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенка. Участь у заході взяли народні депутати України, обласні обранці, керівники районів, міст та ОТГ, сільські та селищні голови, представники Асоціації міст України, громадськість, інформують у Рівненській ОДА.
Враховуючи оцінку спроможності громад, розраховану відповідно до методики, рекомендованої Кабінетом Міністрів України, проєкт перспективного плану включає 46 ОТГ, який представлено для обговорення на міжвідомчому засіданні.
До моделі адміністративно-територіального устрою Дубенського району включено 4 ОТГ – Смизьку, Привільненську, Семидубську та Дубенську ОТГ (у складі Дубенської міської ради, Тараканівської (утворена), Варковицької, Вербської, Мирогощанської (утворена)та Повчанської (утворена) ОТГ).

Перспективним планом на території Здолбунівського району передбачено утворення чотирьох ОТГ. Втім до моделі устрою включено дві ОТГ – Здолбунівська та Мізоцька. Стільки ж ОТГ буде й на території Млинівщини. Тут пропонують створити 2 ОТГ – Млинівська та Острожецька.
Перспективним планом на території Радивилівського району передбачено утворення чотирьох ОТГ. До моделі адміністративно-територіального устрою включено 3 ОТГ – Козинську, Крупецьку та Радивилівську.
Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко наголосив, що така модель напрацьована з врахуванням найголовнішого критерію – спроможності громади, тобто можливості забезпечити своїм мешканцям гідне життя та надання їм якісних послуг.

(1497)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.