19-річний аферист ошукав 25 громадян

Кіберполіція Рівненщини викрила зловмисника. Йому доведеться відповідати перед судом
Учора, 25 січня, слідчі Корецького відділення поліції повідомили про підозру 19-річному жителю Новоград-Волинського, на рахунку якого понад два десятки афер із використанням обчислювальної техніки. Хлопчина зізнався, яким чином організував шахрайську схему щодо заволодіння чужими коштами.
Сума завданих збитків становить понад 100 тисяч гривень, які сплатили 25 довірливих громадян з різних областей України.
Хлопець визнає свою вину і співпрацює зі слідством. Каже, що створив в мережі Інтернет сайт із продажу комп’ютерної техніки та мобільних телефонів:
«Виставляв на сайт товари – найчастіше мобільні телефони та ноутбуки. Люди самі телефонували, домовлялися про купівлю-продаж товарів, перераховували мені гроші, ну, а потім, зрозуміло, я зникав, – зізнається зловмисник. – Якщо ринкова вартість товару близько шести тисяч, то я ставив удвічі меншу. Повідомляв, що наш магазин закривається і сьогодні останній день, коли ми розпродаємо товари за такою ціною, тож гроші перераховували відразу. На день телефонувала десь сотня осіб, але розраховувалися одиниці».

Наприкінці минулого року працівники Поліського Управління кіберполіції викрили та припинили діяльність цього інтернет-ресурсу.

Нині триває досудове розслідування кримінального провадження за фактом шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України. Молодик не вперше відповідатиме перед судом за вчинення таких злочинів, тому тепер йому загрожує покарання у виді позбавлення волі строком до семи років.
Працівники поліції застерігають під час купівлі через мережу Інтернет не перераховувати кошти за товар до його фактичного прибуття. Пам’ятайте, що вашою надмірною довірливістю користуються шахраї задля власного збагачення.

Крім того на офіційному сайті кіберполіції України можна ознайомитися та перевірити інформацію щодо ймовірних шахрайських дій з використанням номеру телефону чи банківської картки.
Також за допомогою форми зворотного зв’язку можна залишити інформацію про аферистів, з якими ви мали справу.
За матеріалами: Відділ комунікації поліції Рівненської області

(3)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.