10 раз виявляли сказ і жодного – АЧС

Попри відсутність африканської чуми ветеринари Рівненщини не розслабляються
З початку року на Рівненщині не виявили жодного випадку захворювання свиней на африканську чуму. Втім, як стверджують ветеринари, область не можна назвати благополучною стосовно цього захворювання.
«За останні чотири роки на Рівненщині було зареєстровано понад 30 випадків захворювання тварин на АЧС. Тому епізоотична ситуація в Україні та поза нею залишається складною. З початку року в державі зареєстровано вже майже 20 випадків захворювання серед свиней. АЧС виникли й областях, які межують з нашою – Волинській, Тернопільській, Хмельницькій. Крім того, є випадки в Польщі, Румунії, Угорщині, Молдові», – каже заступник керівника Держпродспоживслужби Олександр Костюк під час засідання протиепізоотичної комісії. І додає: « Тому розслаблятися не можна! Необхідно чітко дотримуватися усіх правил біобезпеки. І не лише на свинофермах, а й на особистих господарствах».
Нині ж в області працюють 60 свиногосподарств, у яких утримуються 32 000 голів. За останні чотири роки припинили свою діяльність 37 ферм через неможливість забезпечити біобезпеку.
Окрім того, керівник Держпродспоживслужби Володимир Лазарчук поінформував, що фахівцями проводиться профілактика захворювання тварин на сказ:
«Наші лабораторії провели близько 300 вірусологічних досліджень, у результаті яких виявили 10 випадків сказу серед лисиць, котів, собак. Аби запобігти захворюванню, ветеринари проводять вакцинацію тварин. З початку року щепили понад 43 тисячі тварин, з яких найбільше собак та котів. Виключення не становлять дикі тварини».
Разом з тим, фахівці запевняють, що область повністю забезпечена вакцинами для людей проти сказу.
Не оминули увагою на засіданні комісії й питання захворювання тварин на лейкоз. З початку року у лабораторіях обстежили 2 000 голів, з них 340 мали позитивний результат на цю недугу.
Підсумовуючи засідання, заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, доручив усім службам активно інформувати населення про наслідки розповсюдження інфекційних хвороб тварин. Окрім того, необхідно посилити контроль за їх переміщенням, забезпечити реєстрацію та ідентифікацію.
За матеріалами: Рівненська ОДА

(23)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.