1 квітня на носі: чи спішити в поліклініку підписувати декларацію?

Дубенчанам не варто хвилюватись про медичну реформу
Уже цієї неділі 1 квітня. Саме з цієї дати має розпочатись підписання декларацій з сімейними лікарями. Українці мають визначитись та обрати медика, послуги якого вони хотіли б отримувати. Всі декларації реєструватимуть в електронній системі охорони здоров’я еHealth, функціонування якої забезпечує Національна служба здоров’я України (далі НСЗУ). Останню створили наприкінці 2017 року, а в лютому 2018 обрали її голову. НСЗУ виконує функції єдиного національного замовника медичних послуг та лікарських засобів. Але до цього часу медичні заклади міста не автономізовані в електронній системі, тільки підключені. А 1 квітня – не за горами. Що ж це означає для дубенчан – дізнавався Інформаційний портал м. Дубно.
Від того, що заклади охорони здоров’я не автономізовані в електронній системі програють самі ж медустанови. Так як кошти вони отримуватимуть залежно від кількості підписаних декларацій і розділятимуть їх на оплату комунальних послуг, утримання закладу, заробітну плату працівникам тощо, а не на зарплату лікарю, як повідомлялось раніше. Перед цим закладу слід стати некомерційним. Що уже зробили у Дубні. Так, на останній сесії депутати підтримали та перетворили КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» у Комунальне некомерційне підприємство Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дубенської міської ради. Але до цього часу медустанова тільки підключена до системи еHealth, що унеможливлює внесення даних пацієнта. Другий примірник декларації мають видавати на руки підписанту, тобто нікуди не зникає паперова робота. Заклади охорони здоров’я не забезпечені комп’ютерами чи іншою оргтехнікою, а медики не проходили жодного навчання. Також до сьогодні є низка інших проблем та невизначеностей. Вибір лікаря пацієнтами прописаний лише у покроковій інструкції, а не в наказі чи ще іншому нормативно-правовому документі. Лише 27 березня затвердили Порядок надання первинної медичної допомоги, Але в ньому навіть не прописано чітко як лікуватимуть пацієнтів вдома. Зазначено, що медик індивідуально визначить чи виїжджати на виклик до пацієнта. Якщо ж ні, то він може проконсультувати своїх клієнтів по телефону або ж електронною поштою. Але лікарям з досвідом не зрозуміло як по телефону можна, наприклад, лікувати дитячу інфекційну хворобу. Якщо ж так, то хто ж тоді в цей час прийматиме дубенчан в медустанові? Відповіді немає. Притому за виклики додому коштів лікар не отримуватиме. Відмовити пацієнту у підписанні з ним декларації медик не може, але згідно з Порядком, обсяг практики не може перевищувати для сімейного лікаря 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900.
«В часи реформ – взагалі, кажуть, жити важко. Але дубенчанам, я так думаю, хвилюватись не варто за те, що буде. Хочеться просто, щоб воно не було так болюче для людей, а поступово все відбувалось» – підсумовує керівниця дитячої поліклініки Алла Глобенко.
Як тільки підписання декларацій з лікарями стане доступним для дубенчан, у медицині Дубна обіцяють повідомити населенню. Також інформація про таку можливість буде оприлюднена для читачів Інформаційного порталу м. Дубно, а поки що – чекаємо.

(377)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.